Skip to main content

Słowacja: Już możesz poszaleć na Karaibach pod Tatrami. Tropical Paradise w Tatralandii przyjmuje nowych gości

Autor: |
Tropical Paradise (foto: tatralandia.sk)
Tropical Paradise (foto: tatralandia.sk)

Chwilę po szaleństwie na słowackich stokach możesz poczuć się, jak na Karaibach. Właśnie nastąpiło wielkie otwarcie Tropical Paradise w Tatralandii w słowackich Tatrach. Teraz można tam wypoczywać w basenach z wodami termalnymi otoczonymi przez karaibską roślinność.

Drugiego dnia świąt Bożego Narodzenia uroczyście otwarto kolejne atrakcje w Tropical Paradise w Tatralandii. To tylko godzinę drogi od granicy z Polską, a jedynie kwadrans od najlepszego ośrodka narciarsko-snowboardowego na Słowacji w Jasnej.

Ekologiczna, specjalnej konstrukcji folia wykorzystana m.in. w konstrukcji „Ptasiego Gniazda” w Pekinie tutaj została użyta w zadaszeniu hali zbudowanej w kształcie morskiej muszli. Obok rosną prawdziwe palmy i roślinność z tropików. Są baseny z wodą morską, termalną, basen do nurkowania z możliwością podziwiania świata rybek morskich. Wnętrze Tropical Paradise zaprojektowano tak, aby przypominało kawałek tropikalnego karaibskiego raju z oryginalną florą.
 
- Przez okna z Tatralandii można obserwować zaśnieżone stoki Niskich Tatr – mówi Katarina Sarafinova, dyrektor PR Tatry Mountain Resorts. - Kiedy na zewnątrz temperatura schodzi poniżej zera wewnątrz na 9 basenach panują karaibskie temperatury dochodzące nawet do 30˚C, a wszystko to, dzięki wykorzystaniu wód termalnych oraz innowacyjnych ekologicznym rozwiązań specjalnej folii dachowej przepuszczającej przefiltrowane, bezpieczne dla skóry promienie słoneczne  dzięki którym odwiedzający mogą korzystać z kąpieli słonecznych przez 365 dni w roku.

Maluchy zakochają się w basenie do nurkowania w którym można podziwiać kolorowy świat rybek morskich i koralowców. Dzieci mogą również bawić się w majestatycznym żaglowcu, który przypomina ten z filmu Romana Polańskiego pt. „Piraci”.
Kiedy nasze pociechy będą szaleć w basenach i śmigać na zjeżdżalniach, rodzice ze spokojem mogą odpocząć na leżakach i hamakach rozwieszonych w Tropikal Parku.

- Na zgłodniałych czeka karaibska kuchnia oraz słowackie specjały - dodaje Sarafinova. - Oczywiście to nie koniec atrakcji, wieczorem możemy przenieść się w baśniowy świat muzyki i tańca rodem z Hispanioli i w gorących rytmach salsy czy przy dźwiękach reggae świetnie spędzić tropikalną noc pod Tatrami.
Wszystkie te atrakcje oferuje Tropical Paradise Tatralandia oddalony tylko o godzinę drogi od granicy z Polską. 14 basenów (w tym 9 całorocznych) oraz 30 rur i zjeżdżalni, liczne restauracje i kawiarenki oraz bogata oferta pobytowa gwarantuje kapitalny wypoczynek dla całej rodziny.

<content>19112</content>

Co ważne Tatralandia znajduje się tylko o 15 min drogi od ośrodka narciarskiego w Jasna Niskie Tatry pod Chopokiem.

Połączenie wody z ogniem czyli klimatów z Karaibów i świetnego ośrodka narciarskiego z 67 km zróżnicowanych tras dla każdego (w tym 4 freeridowe, jedyne w tej części Europy), oraz najnowcześniejsza, super bezpieczna kolejka FUNITEL, która może jeździć nawet przy wietrze o prędkości 120 km/godz to ekonomiczne i ciekawe rozwiązanie na udane, niezapomniane ferie o których będziemy mówić jeszcze przez długi czas – jak zapewnia Frantisek Soltis z Tatry Mountain Resorts.

Tropical Paradise (foto: tatralandia.sk) Tropical Paradise (foto: tatralandia.sk)
Hala Tropical Paradise (foto: tatralandia.sk) Hala Tropical Paradise (foto: tatralandia.sk)