Skip to main content

Pociągi wracają: Eurostar i Travelski przewiozą 17 000 Brytyjczyków we francuskie Alpy

Autor: |
© Eurostar
© Eurostar

Kilka tygodni temu pisałem o bezpośrednim pociągu z Warszawy do Monachium przez Salzburg, który może zrewolucjonizować wyjazdy Polaków na narty, dzisiaj przykład z Wielkiej Brytanii i wyjazdów Brytyjczyków w Alpy Francuskie. Pociągi wracają na stoki ;)

Eurostar uruchomił pierwsze  połączenie Eurostar Snow łączącego Londyn z Alpami Francuskimi. Pierwszy pociąg nowego operatora kolejowego wyruszył ze stacji St. Pancras w sobotę 16 grudnia, a jego podróż trwała nieco ponad osiem godzin. W przeciwieństwie do Travelski Express, połączenie nie jest bezpośrednie i odbywa się z przesiadką w Lille. Dzięki temu Eurostar Snow może również zaoferować swoje usługi podróżnym z Brukseli, Antwerpii, Amsterdamu, Rotterdamu i lotniska Schiphol w Holandii.

Brak pośrednich postojów między Lille a Alpami

Eurostar podkreśla, że oferta "umożliwia angielskim klientom podróż prostszą i szybszą, ponieważ nie muszą zmieniać dworca" i unikać przesiadki w Paryżu. Ponadto klienci mają tylko jedną rezerwację Eurostar i mogą zatem gromadzić punkty lojalnościowe na całej trasie.

Pociągi TGV nie będą jednak zatrzymywać się między Lille a Alpami i będą jedynie obsługiwać stacje w Chambéry, Albertville, Moutiers, Aime-La Plagne i Bourg Saint Maurice.

Konkurencyjna firma Travelski – kontynuuje działalność już drugi sezon

Travelski przeanalizował opinie około 5 000 brytyjskich narciarzy przewiezionych w zeszłym roku. Pociąg będzie teraz odjeżdżać z Londynu w sobotę rano i przyjeżdżać do Moutiers i Bourg Saint Maurice w sobotę po południu, aby narciarze mogli dotrzeć do swojego zakwaterowania, wypożyczyć sprzęt i kupić karnety w ciągu dnia. Pociąg powrotny odjedzie w sobotę wieczorem, "aby móc zaoferować prawie cały dzień jazdy na nartach w sobotę".

Travelski zapowiada "kolejne ulepszenia, które zostaną ogłoszone wkrótce". Na razie stacje docelowe pozostają bez zmian (Val d'Isère, Tignes, Méribel, Les Arcs, Brides Les Bains, Les Menuires i La Plagne). Ale Travelski obiecuje "kolejne ogłoszenia" dotyczące celu podróży, które zostaną zaoferowane tej zimy.

© Eurostar © Eurostar