Skip to main content

Najlepszy czas w roku: Wiosenna akcja na Kitzsteinhorn!

Autor: |
Kitzsteinhorn Superpipe / mat. prasowe
Kitzsteinhorn Superpipe / mat. prasowe

Wyjątkowo długi sezon freestyle'owy w Kitzsteinhorn Snowpark aż do początku maja - Liczne wydarzenia, w których można wziąć udział lub je obejrzeć

Marzec i wiosna to najlepszy okres w roku w snowparku Kitzsteinhorn w ośrodku Zell am See-Kaprun. Wyjątkowo długi sezon freestyle'owy trwa do początku maja, po czym park pozostaje otwarty wyłącznie dla elooa Camp Good Times. A co najlepsze: na Kitzsteinhorn każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ Easy Park, Central Park, South Central Park i legendarna Superpipe oferują zróżnicowane ustawienia dla wszystkich poziomów umiejętności. Istnieje również wiele najwyższej klasy wydarzeń, w których można wziąć udział lub je obejrzeć.

Dzięki doświadczeniu i zaangażowaniu lokalnej ekipy pod kierownictwem szefa zespołu Snowpark Kitzsteinhorn, Wolfganga Hilbergera, snowparki na Kitzsteinhorn są w doskonałym stanie, a obecnie są nawet rozbudowywane na wiosnę, aby zapewnić pełną akcję freestylowcom na nartach i deskach snowboardowych do maja.

Easy Park, przeznaczony dla początkujących i zaawansowanych riderów, ma 16 przeszkód, w tym trzy łatwe kickery, butter box i 12-metrowy down-tank.

Central Park dla zaawansowanych riderów i profesjonalistów oferuje dziesięć elementów, w tym 12-metrowy kicker, down rail i quarter tube.

South Central Park oferuje dziewięć elementów o różnym stopniu trudności, od hip jump po 12-metrową rurę łokciową.

Poszczególne elementy można pokonywać jeden po drugim, od South Central Park, przez Easy Park, aż po Central Park, łącząc do 20 przeszkód w jednym przejeździe.

Po zakończeniu trwających obecnie prac remontowych zasięg jeszcze się zwiększy. Wszystkie aktualne informacje na temat poszczególnych parków można znaleźć tutaj.

Ciąg dalszy pod galerią
Kitzsteinhorn Superpipe / mat. prasowe Kitzsteinhorn Superpipe / mat. prasowe

Najważniejsze wydarzenia: X OVER RIDE i snowboardowe finały World Rookie Tour!

  • Kitzsteinhorn oferuje wiele ekscytujących wydarzeń tej wiosny, począwszy od Volcom Takeover 2 marca, w tym Volcom Goodies for Tricks, darmowe napoje, grill, muzyka i Electric Best Trick.
  • Kolejną atrakcją sezonu jest World Rookie Tour Snowboard Finals od 17 do 22 marca, kiedy to około 200 początkujących snowboardzistów z całego świata będzie rywalizować w dyscyplinach slopestyle i halfpipe o upragnione tytuły, które dla wielu riderów były sygnałem startowym do międzynarodowej kariery zawodowej.
  • 23 marca specjaliści od freeride'u spotkają się na X OVER RIDE 2024, które po raz pierwszy odbędzie się jako FWT Challenger i będzie dotyczyło kwalifikacji do Freeride World Tour.
  • Austriackie Dni Snowparku z coachingiem dla młodych riderów przez Austriacki Związek Narciarski (ÖSV) odbędą się 13 kwietnia. 
  • Austrian & German Masters z koronacją austriackich i niemieckich mistrzów snowboardu 2024 w dyscyplinach slopestyle, halfpipe i big air odbędą się od 16 do 21 kwietnia.
  • Kolejną atrakcją jest elooa Good Times Camp by Nitro Snowboards od 8 do 12 maja, z parkiem stworzonym wyłącznie dla uczestników. Nie zabraknie również gwiazd międzynarodowej rodziny Nitro Snowboards. Więcej informacji i rejestracja tutaj.

Dzięki karcie Junior XPLORE, Kitzsteinhorn oferuje również specjalną gratkę dla młodych ludzi: W każdą sobotę wszyscy poniżej 19 roku życia (urodzeni w latach 2005-2017) otrzymują jednodniowy karnet narciarski za jedyne 15 €.