Skip to main content

Mistrzostwa Świata w Libercu: Mamy złoty medal. Wielka Justyna Kowalczyk

Autor: |

Fenomenalna Justyna Kowalczyk zdobyła Złoty Medal w biegu łączonym na 15 km w Libercu, podczas Mistrzostw Świata. Jest to pierwszy złoty medal w historii Polskich biegów kobiet.

Na starcie, Polka została rozstawiona z drugim numerem. Już od samego początku energicznie biegła i utrzymywała się cały czas w czołówce. Po piątym kilometrze, zajmowała miejsce czwarte, lecz z małą stratą do swoich rywalek. Po zmianie nart oraz kijków, Justyna zaatakowała i na 10 km była już druga. Przed nią biegła tylko reprezentantka Norwegii, Kirsti Steira. Trwała zagorzała walka, a różnice między dwoma pierwszymi zawodniczka były dosłownie liczone w setkach sekundy. Tuż przed wjechaniem na stadion, Kowalczyk zdecydowanie zaatakowała i przez ostatnie kilkaset metrów nie oddał prowadzenia, zostając tym samym Mistrzynią Świata.

Tuż za Polką, ze stratą ponad 1 s, uplasowała się Kirti Steira, natomiast trzecią pozycję wywalczyła Finka Aina Kaiso Saarinen.

Pozostałe Polki zajęły odpowiednio: Sylwia Jaśkowieć – 31 pozycja. Kornelia Marek- wywalczyła 40 miejsce a Paulina Maciuszek była 58.

Jest to drugi medal Justyny Kowalczyk, przypomnijmy w czwartek zdobyła ona brąz w biegu na 10 km Techniką klasyczną

Nareszcie po 31 latach, mamy złoty medal Mistrzostw Świata w biegach narciarskich. Dokładnie 21 lutego 1978 r, Tadeusz Łuszczek zdobył złoty medal MŚ w Lahti, także biegu na 15 km

Wyniki biegu łączonego na 15 km (7,5 + 7,5)