Skip to main content

Mistrzostwa Świata w Libercu: Czwarty Stoch nową nadzieją Polaków, Loitzl ponownie na najwyższym stopniu podium

Autor: |
Kamil Stoch (foto: Paweł Kiliański)

Radość jednych, smutek drugich, tak w skrócie można podsumować konkurs MŚ na skoczni HS- 100m w Libercu. Wygrał Wolfgang Loiltz, najlepszy z Polaków, Kamil Stoch, był czwarty!

Emocjonujące zawody obejrzeli dzisiaj kibice skoków narciarskich na skoczni k-90 m w Libercu. W pierwszej serii najlepiej z Polaków skoczył Kamil Stoch, lądując aż na 99,5 metrze, dzięki temu przez długi czas pozostawał liderem konkursu i w efekcie dało mu 9 miejsce po pierwszej serii. Adam Małysz zajmował dopiero 17 miejsce (106 m) Prowadzenie objął Harri Olli (104,5 m), drugie miejsce zajął niespodziewanie Wolfgang Loiltz (103,5 m), a trzeci był Anders Jacobsen (102 m).
Prawdziwy dreszczyk emocji, zawitał dopiero na początku pierwszej „dziesiątki”. Wyśmienitym skokiem popisał się Kamil Stoch, lądując na 100,5 metrze z notą 170 pkt. Dzięki temu wyprzedził Schmitta i Larinto, lecz musiał uznać wyższość Ammanna (274,5 pkt) i w najgorszym razie zająłby 7 pozycję.

Następnym skoczkiem po Szwajcarze, był Thomas Morgenstern, który skoczył 101,5 m, jednak przewrócił się i także on znalazł się daleko za Kamilem. Kolejnym zawodnikiem był Gregor Schlierenzauer i on pewnie wylądował na 99 m. (275 pkt) i wyprzedził Ammanna a także Stocha.
Na belce zasiadł Anders Jacobsen, jednak nie wytrzymał presji i skoczył zaledwie 86,5 m, spychając się na daleką pozycję poza pierwszą „pietnastką.” Loiltz pewnie wykorzystał swoją szansę, lądując 99 m z notą 282 pkt i czekał spokojnie co zrobi Harri Olli. Ten jednak również nie wytrzymał napięcia i fatalnie zawalił swój skok (87 m), zajmując miejsce w drugiej „10”.

Ostatecznie Kamil Stoch zajął bardzo dobrą czwartą pozycję o włos od medalu. Adam Małysz skoczył 89,5 m (237,5 pkt) zajmując ostatecznie 21 miejsce. Trzeci z Polaków, Stefan Hula, zajął ostatecznie po skokach na 94,5 i 89,5 m, 25 pozycję ( 234,5 pkt.)