Skip to main content
umpa

Mistrzostwa Polski Amatorów w narciarstwie alpejskim na półmetku.

Autor: |
Limanowa (foto: SNOW PR)
Limanowa (foto: SNOW PR)

W najbliższą sobotę (11 lutego), w ośrodku Limanowa Ski na Łysej Górze zostaną rozegrane szóste eliminacje do Mistrzostw Polski Amatorów. To już półmetek tegorocznych zawodów organizowanych w ramach projektu TAURON Bachleda Ski.

Tym razem na narciarzy amatorów z całej Polski czeka stacja Limanowa-Ski, położona w pięknej kotlinie górskiej w Beskidzie Wyspowym na północnych zboczach Łysej Góry. Zawodnicy zmierzą się w slalomie gigancie na specjalnie przygotowanej trasie. Do pokonania będą mieli 20 bramek ustawionych na ok. 600 metrowej trasie. Emocji z pewnością nie zabraknie, a dla fanów narciarstwa alpejskiego będą to niezapomniane chwile.

Start pierwszego przejazdu przewidziany jest na godz. 10:15. Wcześniej uczestnicy będą mogli obejrzeć trasę slalomu giganta i rozgrzać się przed zawodami. Cała impreza zakończy się ok. godz. 14:00 ceremonią wręczenia nagród i dekoracją zwycięzców.

W zawodach może wziąć udział każdy, kto uiści opłatę startową  w wysokości  40 zł. Rejestrować się można mailowo na adres Opens window for sending emaildominika19b@interia.pl, bądź telefonicznie pod numerem 18 33-734-34. Zgłoszenia przyjmowane będą do piątku do godz. 20:00. Istnieje również możliwość rejestracji w dniu imprezy do godz. 8:30 w biurze zawodów, które mieścić się będzie w barze narciarskim naprzeciwko kas.

Eliminacje w Limanowie to już szósta edycje MPA tej zimy, kolejne zawody odbędą się w Lądku Zdrój, Przemyślu, Wiśle i Nowym Targu. Wielki finał już 23 marca w Kluszkowcach.

Mistrzostwa Polski Amatorów są częścią programu TAURON Bachleda Ski prowadzonego przez najlepszego polskiego narciarza – pana Andrzeja Bachledę-Curusia. Celem programu jest odrodzenie narciarstwa alpejskiego w Polsce. Obok zawodów dla amatorów swoim zasięgiem obejmuje także Mistrzostwa Polski Seniorów, serię zawodów w slalomie równoległym dla młodych narciarzy - TAURON Energy Ski Cup, Młodzieżowy Puchar Polski, zawody dla dzieci o Puchar TAURONKA, branżowy Puchar Energetyków oraz zawody studenckie:  cykl AZS Wintercup i Akademickie Mistrzostwa Polski.

Limanowa (foto: SNOW PR) Limanowa (foto: SNOW PR)