Skip to main content
umpa

Kolejna wycieczka na biegówkach w Koninkach

Autor: |
W pierwszej wycieczce przyrodniczej z przewodnikiem wzięło udział tylko kilka osób. Tym razem zanosi się na większą frekwencję. (foto: GPN)
W pierwszej wycieczce przyrodniczej z przewodnikiem wzięło udział tylko kilka osób. Tym razem zanosi się na większą frekwencję. (foto: GPN)

Gorczański Park Narodowy zaprasza fanów biegówek na kolejną wycieczkę na nartach z przewodnikiem. Wycieczka odbędzie się w sobotę 11 lutego w Porębie Wielkiej – Koninkach. Początek o godz. 10.00.

Spotkanie z przewodnikiem – pracownikiem GPN o godz. 10.00 przy tablicy z mapą Parku - w Koninkach. Przygotowana trasa wycieczki, z wyciśniętym torem do klasyka liczy ok. 7 km. Przewidywany czas wędrówki - ok. 3 godzin. Start z poziomu 680 m. n.p.m., a najwyższy punkt wędrówki – 880 m n.p.m. Do pokonania przewyższenie 200 m. Z polany Oberówka wędrówka doliną potoku Turbacz (znakowaną trasą ścieżki edukacyjnej), potem drogą stokową pod polaną Szałasisko, a następnie doliną Olszowego, powrót na Oberówkę. Mapa trasy utrzymywanej przez firmę Amer Sports Poland w załączniku.

Na trasie uczestnicy wycieczki będą się zatrzymywać, by obserwować ślady aktywności zwierząt i uczyć się rozpoznawania tropów. M.in. wiewiórki, mysikrólika, sikory czubatki, a także dzięciołów - trójpalczastego i białogrzbietego.

Udział w wycieczce jest bezpłatny. Na miejscu spotkania będzie możliwość bezpłatnego wypożyczenia lornetki i lupy, które przydadzą się w odkrywaniu tajemnic przyrody.

Osoby, które preferują wędrówkę indywidualną mogą wybrać się na przygotowaną trasę w dolinie Kamienicy lub na trasę: Polana Hucisko – dolina Olszowego – droga stokowa zboczem Suhory – Tobołów.

Wszystkie znakowane szlaki piesze w GPN są również przeznaczone dla turystyki narciarskiej. Można wędrować dowolną trasą dostosowując plan wycieczki do aktualnych warunków terenowych oraz własnej kondycji i umiejętności narciarskich.
Szczegółowe informacje dotyczące turystyki w GPN znajdują się na stronie internetowej: www.gorcepn.pl

<content>19112</content>

I jeszcze bardzo ważna informacja dla wszystkich, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z narciarstwem biegowym i nie dysponują jeszcze własnym sprzętem. Od najbliższego weekendu w Koninkach rozpoczyna swoją działalność wypożyczalnia sprzętu biegowego.
Kolejne przyrodnicze wycieczki na biegówkach w Koninkach – 18 i 25 lutego. Początek także o godz. 10.00

W pierwszej wycieczce przyrodniczej z przewodnikiem wzięło udział tylko kilka osób. Tym razem zanosi się na większą frekwencję. (foto: GPN) W pierwszej wycieczce przyrodniczej z przewodnikiem wzięło udział tylko kilka osób. Tym razem zanosi się na większą frekwencję. (foto: GPN)
Aktualna mapa tras biegowych dostępnych w Porębie Wielkiej – Koninkach. Na weekend zaznaczona trasa jest profesjonalnie przygotowana do biegania. Aktualna mapa tras biegowych dostępnych w Porębie Wielkiej – Koninkach. Na weekend zaznaczona trasa jest profesjonalnie przygotowana do biegania.