Skip to main content
umpa

Jesienne przeglądy w ośrodkach PKL. Sprawdź te daty, jeśli planujesz wyjazd w góry.

Autor: |
Kolej PKL na Kasprowy Wierch (foto: Adam Brzoza)
Kolej PKL na Kasprowy Wierch (foto: Adam Brzoza)

W ośrodkach turystycznych Polskich Kolei Linowych ruszają niebawem zaplanowane, jesienne  przeglądy techniczne. Pierwszy z nich  rozpocznie się na Gubałówce już 10 października. Kolej PKL Kasprowy Wierch przejdzie jesienne prace konserwacyjne na początku listopada. Na czas przeglądów poszczególne koleje będą stopniowo wyłączane z ruchu pasażerskiego. Od 1 września w związku z trwającym remontem budynku stacji górnej, nieczynny pozostaje także ośrodek na Górze Parkowej.

W związku z zakończeniem sezonu letniego i przygotowaniami do zimy PKL rozpoczynają jesienne prace serwisowe i przeglądy techniczne kolei, niezbędne do zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa i komfortu turystów oraz pracowników firmy.  - Bezpieczeństwo przewiezienia  turystów na górskie szczyty zawsze jest dla nas priorytetem, dlatego cyklicznie przeprowadzamy niezbędne prace konserwacyjne, podczas których koleje są czasowo niedostępne dla klientów - mówi Daniel Pitrus, prezes zarządu Polskich Kolei Linowych.  

W tym roku prace konserwacyjne w ośrodkach PKL rozpoczną się na Gubałówce i potrwają od 10 do 23 października. Pod koniec października  ruszą przeglądy kolei w ośrodku PKL Mosorny Groń (od 26 października) i PKL Góra Żar (od 26 października do 6 listopada). W listopadzie wyłączone z ruchu pasażerskiego będą kolej gondolowa na Jaworzynie Krynickiej (od 1 do 30 listopada), PKL Kasprowy Wierch (od 2 do 10 listopada) i PKL Palenica (od 16 do 27 listopada). PKL przypominają również o trwającej od 1 września przebudowie budynku górnej stacji na Górze Parkowej, w związku z czym znajdująca się tam kolej pozostanie nieczynna do 15 grudnia. -

Niezależnie od jesiennych prac serwisowych i przeglądów technicznych w ośrodkach PKL przypominamy, że przed nami kolejne tygodnie funkcjonowania w reżimie sanitarnym, dlatego prosimy wszystkich odwiedzających ośrodki turystyczne PKL o zachowanie niezbędnych środków ostrożności epidemicznych takich jak odpowiedni, zalecany dystans, a także o noszenie maseczek i dezynfekcję rąk – dodaje Daniel Pitrus z PKL.  

Poza podanymi terminami koleje działają zgodnie z harmonogramem dostępnym na stronie www.pkl.pl.

Kolej PKL na Kasprowy Wierch (foto: Adam Brzoza) Kolej PKL na Kasprowy Wierch (foto: Adam Brzoza)