Skip to main content

Jak bezpiecznie cieszyć się z gór - Miesiąc Otwartych Gór z marką Helly Hansen

Autor: |
X Skiturowy Memoriał im. Edwarda Hudziaka
X Skiturowy Memoriał im. Edwarda Hudziaka

Z przyjemnością informujemy, że w sobotę, 27 stycznia 2024r. odbył się X Skiturowy Memoriał im. Edwarda Hudziaka. To wydarzenie inspirowane jest postacią Edward Hudziaka, zasłużonego człowieka gór, ratownika Grupy Beskidzkiej GOPR, przewodnika górskiego oraz wieloletniego kierownika Schroniska na Markowych Szczawinach. Zawody odbyły się w duchu pełnej sympatii, sportowej rywalizacji, integrującej turystów, ratowników, jak i pasjonatów skiturów, niezależnie od ich doświadczenia – zarówno profesjonalistów, jak i amatorów.

Ciąg dalszy pod galerią
X Skiturowy Memoriał im. Edwarda Hudziaka X Skiturowy Memoriał im. Edwarda Hudziaka

Sponsorem nagród tego wydarzenia była  między innymi marka Helly Hansen, która z radością ogłasza styczeń Open Mountain Month (OMM). Miesiąc Otwartych Gór jest dedykowany zarówno dla doświadczonych miłośników outdooru, jak i dla początkujących, mając na celu inspirację i umożliwienie ludziom aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu w zimowych miesiącach.

Miesiąc Otwartych Gór stanowi doskonałą okazję do lepszego połączenia społeczności z naszymi profesjonalistami. Nikt nie zna się lepiej na outdoorze niż oni – ich pasja, zaangażowanie i wiedza zapewnia ludziom bezpieczeństwo i prześwięca przez wszystko co robią.

W niedzielę, po Memoriale na Babiej Górze, marka Helly Hansen w ramach Miesiąca Otwartych Gór, zorganizowała warsztaty z Rafałem Królem – podróżnikiem, organizatorem polarnych ekspedycji i ambasadorem marki. Rafał opowiedział o zasadach, które pozwalają bezpiecznie poznawać góry zimą.

W dzień zawodów skiturowych odbyła się licytacja na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, gdzie można było wygrać podróżną torbę od Helly Hansen!