Skip to main content

Gopass rozpoczyna przedsprzedaż karnetów narciarskich - Szczyrk Mountain Resort

Autor: |

Już od 30 października narciarze mogą planować wyjazd na narty w najlepszej cenie. Tego dnia portal Gopass rozpocznie przedsprzedaż jedno i kilkudniowych karnetów narciarskich na sezon 2023/24 do ośrodków narciarskich w Jasnej, Tatrach Wysokich oraz innych ośrodków w Czechach, Polsce i Austrii.  

Na portalu Gopass można kupić karnety narciarskie na tej samej zasadzie, co bilety lotnicze – po elastycznych cenach, czyli im wcześniej kupisz karnet, tym taniej.  

Kto kupuje karnety narciarskie w domu z wyprzedzeniem, zawsze oszczędza w porównaniu do cen w kasach, a po przybyciu do ośrodka może iść prosto na stok. Dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy w przeszłości nie mieli czasu na zakup karnetów w promocyjnych cenach, jest Gopass. Jeśli jesteś już zarejestrowany i wyraziłeś zgodę na przysyłanie informacji marketingowych (można to sprawdzić w koncie Gopass), jako jeden z pierwszych dowiesz się o rozpoczęciu przedsprzedaży i promocjachna pozostałe atrakcje – hotele, parki wodne lubbilety na kolejki linowe“, powiedział Martin Chomo, menadżer firmy Gopass.

Poniżej przedstawiamy planowane terminy otwarcia ośrodków narciarskich w przypadku sprzyjających warunków pogodowych oraz wyjściowe poziomy cenowe karnetów narciarskich w przedsprzedaży internetowej:

Ciąg dalszy pod galerią

Najniższe ceny karnetów na jeden dzień w sprzedaży online (sezon 2023 / 2024)

Ośrodek narciarski Planowane otwarcie Najniższa cena online
Szczyrk 16 12 2023 89 PLN
Jasná 2 12 2023 29 EURO
Tatranská Lomnica 16 12 2023 24 EURO
Štrbské Pleso 9 12 2023 24 EURO
Špindlerův Mlýn 9 12 2023 640 CZK
Ještěd 9 12 2023 390 CZK
Molltaler Gletscher 3 11 2023 35 EURO
Ankogel 23 12 2023 32 EURO
Muttereralm Innsbruck 9 12 2023 27 EURO

Co nowego dla narciarzy w Szczyrku?

Polski ośrodek Szczyrk Mountain Resort (SMR) zaoferuje zimową frajdę wszystkim grupom narciarzy – od amatorów narciarstwa zjazdowego po miłośników skitouringu.

Ważną nowością będzie zacieśnienie współpracy z Beskid Sport Arena (BSA), dzięki czemu karnet na wieczorną jazdę na nartach będzie ważny nie tylko w SMR, ale także w ośrodku BSA. Ponadto dzięki SMR po raz kolejny do wszystkich ośrodków w Szczyrku będzie wozić narciarzy bezpłatny skibus.

Nowości w słowackich ośrodkach narciarskich TMR

W największym ośrodku narciarskim na Słowacji – w Jasnej, w nadchodzącym sezonie zimowym odbędą się dwie imprezy światowej klasy - zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim kobiet (20-21 stycznia 2024 r.) oraz Freeride World Tour Challenger (21-24 marca 2024 r.). Już 2 grudnia czeka nas tutaj tradycyjnie Winter Jasna Opening z udziałem Dary Rolins. Do głównych nowości sezonu należą: ulepszony system naśnieżania, wznowienie działania wyciągu narciarskiego Brhliská, rozbudowa bazy noclegowej o Hotel Liptov oraz poprawa jakości niektórych tras zjazdowych.

Ośrodek górski Tatry Wysokie zainwestował w poprawę przygotowania tras narciarskich, kupując za prawie pół miliona euro zupełnie nowy ratrak Prinoth Leitwolf. Oprócz stoków narciarskich hitem sezonu powinna być nie tylko XI edycja Tatrzańskiej Świątyni Lodowej na Smokowieckim Siodełku (Hrebienku), ale także międzynarodowe mistrzostwa w rzeźbieniu w lodzie Tatry Ice Master (27-28 stycznia 2024 r.).

W sezonie zimowym 2023/24 ponownie wszyscy goście ośrodków górskich Jasna i Tatry Wysokie, którzy zakwaterują się w hotelach TMR otrzymają atrakcyjny bonus – za każdą noc pobytu w hotelu dostaną karnet narciarski/bilet na kolejki linowe oraz bilet wstępu do parku wodnego Tatralandia i Bešeňová.

Nowości w czeskich ośrodkach narciarskich TMR

Głównym wydarzeniem sezonu zimowego w najpopularniejszym czeskim ośrodku narciarskim - Szpindlerowy Młyn, będzie otwarcie dwóch części nowych tras zjazdowych – Lesná i Priehradná, które w przyszłości – po zakończeniu budowy planowanej kolejki linowej – połączą obie części ośrodka narciarskiego, czyli Medvědín i Svatý Petr. Wraz z rozbudową istniejących nartostrad oraz najnowocześniejszych systemów naśnieżania, stanowi to inwestycję o wartości 300 milionów CZK. Oprócz legendarnego wydarzenia Audi Snow Jam, które po zeszłorocznej przerwie powróci na stoki Szpindlerowego Młyna, w tym roku na gości największego czeskiego ośrodka czeka także fantastyczny program podczas imprezy ORLEN Špindl SkiOpening, na której 9 grudnia wystąpią takie gwiazdy, jak m.in. Monkey Business czy Tata Bojs. Bilety są już do nabycia na www.gopass.travel.

Sezon narciarski w czeskim ośrodku Jeszted (Ještěd) rozpocznie się 9 grudnia, natomiast oficjalne otwarcie w postaci ORLEN Ještěd SkiOpening odbędzie się tydzień później w sobotę 16 grudnia bezpośrednio pod stokiem Nová Skalka z programem muzycznym, DJ-ami i programem towarzyszącym w partnerskiej strefie promocyjnej. Największą atrakcją ośrodka narciarskiego, do którego można dojechać tramwajem z Liberca, jest stok narciarski Nová Skalka, na którym znajduje się także nowoczesne i energooszczędne oświetlenie umożliwiające wieczorną jazdę na nartach na trasie o długości 1,5 km i szerokości 45 m.

Nowości w austriackich ośrodkach TMR

Największą nowością w ośrodku Mölltaler Gletscher jest przebudowa i poszerzenie trasy nr 9 prowadzącej od restauracji EISSEE do górnej stacji kolejki linowej Mölltaler Gletscher Express. W najbardziej krytycznym punkcie trasy przebudowano skalisty teren tak, aby było możliwe poszerzenie stoku o około 15 metrów, co znacznie zwiększyło bezpieczeństwo, a także komfort narciarzy. Dzięki tej właśnie zmianie, popularna rodzinna trasa zjazdowa ma teraz charakter niebieskiego, rodzinnego stoku.

W ośrodku Innsbruck Muttereralm również nie brakuje nowości. Planowane jest wznowienie jazdy na popularnym niegdyś stoku FIS Abfahrt, który uzależniony był dotychczas od naturalnego śniegu, oprócz tego planowana jest większa liczba imprez, lepsze zaopatrzenie w śnieg i dłuższe otwarcie toru saneczkowego, poszerzenie oferty o jazdę na SNOOC oraz przedłużenie sezonu narciarskiego do świąt wielkanocnych.