Skip to main content

Gdzie jest śnieg?

Autor: |
Sztruks prosto z Andory (foto: infoski.pl)
Sztruks prosto z Andory (foto: infoski.pl)

Najlepsze warunki narciarskie w Europie są aktualnie w Andorze. W maleńkim księstwie w Pirenejach jest czynnych 208 km tras narciarskich w 2 ośrodkach Grandvalira i Vallnord. Jest piekna słoneczna pogoda i wszyscy, którzy przyjechali właśnie tutaj cieszą się fantastycznymi warunkami narciarskimi.

Natura jest przewrotna,  bo nawet w Alpach w najbardziej renomowanych i najwyżej położonych kurortach śniegu jest jak na lekarstwo. W Polsce ma dopiero padać a 200 km od Barcelony jest najpiękniejsza zima w Europie. Jeszcze przed Świętami  Bożego Narodzenia z Andory wrócili zachwyceni uczestnicy Polskich Dni w Andorze zorganizowanych przez Infoski.pl

Cały tydzień szusowania pod błękitnym niebem w blasku słońca dostarczył uczestnikom bardzo pozytywnej energii na święta. Zima w Andorze trwa dalej i wszyscy, którzy zaplanowali właśnie tam wypad świąteczno Noworoczny wygrali jak 6 w totolotka.

Wyjazd w Pireneje do Andory jest łatwy. Organizator wyjazdów infoski.pl  zapewnia przelot rejsowym samolotem linii lotniczych Wizz Air z Gdańska, Poznania, Warszawy i Katowic. Transfer z lotniska do hotelu, 7 noclegów i 6 dniowy skipas. Cały pakiet w styczniu już za 2 530 PLN łącznie z ubezpieczeniem i przewozem sprzętu sportowego. Dojazd do Andory od wejścia do samolotu np. w Gdańsku trwa ok. 6 godzin czyli nieporównywalnie szybciej niż przeprawa przez cała Polskę samochodem w Góry gdzie nadal nie ma śniegu.

Ośrodki narciarskie w Andorze są bardzo rozległe, połorzone w przestrzennych i panoramicznych dolinach. We wszystkie miejsca można dotrzeć na nartach i co najciekawsze po trasach o różnym stopniu trudności mogą po całym ośrodku podróżować narciarze o zróżnicowanych umiejętnościach bo obok trasy czarnej lub czerwonej w tym samym kierunku prowadzi zawsze trasa niebieska. Olbrzymia przepustowość nowoczesnych gondoli i wyciągów krzesełkowych sprawia, że nie ma tutaj kolejek nawet w święta.

 Andora to dla Polaków w dalszym ciągu prawdziwa egzotyka na narciarskiej mapie Europy. Jednak oferta ośrodka już dawno została doceniona przez europejskich ekspertów i w najbliższym sezonie odbędą się tutaj zawody Pucharu Świata FIS w narciarstwie Alpejskim kobiet, Puchar Świata w tzw. speed ridingu czyli zjeżdzie na krechę z prędkościami powyżej 200 km/h. Nie zabraknie również atrakcji dla freeriderów i freestylerów  bo imprezy narciarskie na najwyższym swiatowym poziomie odbywają się tutaj praktycznie co 2 tygodnie. Największa w Europie strefa wolnocłowa, kąpieliska termalne i ciekawa oferta po nartach stanowią o tym ze ośrodek narciarski Grandvalira w Andorze uplasował się w ubiegłym roku wśród 20 najlepszych ośrodków narciarskich na świecie. Na koniec każdego pobytu krótka wizyta w Barcelonie sprawia ze wracamy do Polski zrelaksowani i w pełni sił by wrócić tutaj ponownie. Tego uczucia doświadczyło ponad 200 uczestników Polskich Dni w Andorze którzy bawili się tutaj aktywnie przez cały tydzień jeszcze przed świętami. Organizator wyjazdów wprawdzie gwarancji pogody nie zapewnia ale ta w Andorze prawie zawsze jest wyśmienita i aby zrealizować wakacje swoich marzeń, wystarczy zarezerwować wyjazd na www.infoski.pl

Sztruks prosto z Andory (foto: infoski.pl) Sztruks prosto z Andory (foto: infoski.pl)
Polskie Dni w Andorze (foto: infoski.pl) Polskie Dni w Andorze (foto: infoski.pl)
Grandvalira (foto: infoski.pl) Grandvalira (foto: infoski.pl)
Andora - tu jest śnieg (foto: infoski.pl) Andora - tu jest śnieg (foto: infoski.pl)
Świąteczna Andora (foto: infoski.pl) Świąteczna Andora (foto: infoski.pl)