Skip to main content
umpa

Dolina Stubai - najlepsze narciarskie tereny w korzystnych cenach

Autor: |
Górna stacja kolei 3S (foto: ©Stubaier Gletscher)
Górna stacja kolei 3S (foto: ©Stubaier Gletscher)

Doskonałe warunki do ekscytujących wypraw narciarskich czekają na fanów sportów zimowych w czterech ośrodkach Doliny Stubai, w tym na największym terenie lodowcowym w Austrii. Dzięki atrakcyjnej polityce cenowej, goście mogą liczyć na liczne rabaty, zniżki i dodatkowe korzyści.

Idealne miejsce dla rodzin

Dzieci poniżej dziesiątego roku życia, w towarzystwie osoby dorosłej ze ski passem, mogą jeździć na nartach za darmo w czterech ośrodkach narciarskich doliny: na lodowcu Stubai, Schlick 2000, Serlesbahnen Mieders i Elferbahnen Neustift. To realna oszczędność dla rodzinnego budżetu. Dzięki bogatej ofercie skierowanej do rodzin, pozytywnie ocenianej przez lokalne i zagraniczne media, Dolina Stubai była już kilkukrotnie nagradzana tytułem „najbardziej przyjaznego rodzinie regionu w Alpach”. Zawdzięcza to m.in. profesjonalnym usługom opieki nad dziećmi (w tym niemowlakami), dużej ilości łatwych i szerokich tras, korzystnym cenom karnetów oraz dogodnej ofercie wypożyczalni sprzętu dla rodzin z dziećmi. Wysoko oceniono również całoroczny program BIG Family Stubai, stworzony z myślą o najmłodszych, oferujący wiele korzyści, szczególnie w zimie.

<content>19112</content>

Na lodowcu Stubai, sympatyczne maskotki – yeti B.BIG i kuleczka Mini B. – witają dzieci i młodzież w szkółce narciarskiej BIG Family, zachęcając do nauki i zabawy. Kurs jazdy na nartach dostępny jest już dla dzieci powyżej czwartego roku życia, natomiast młodsze maluchy mogą bawić się i odkrywać zimowy krajobraz na terenie Minilandu. Dzieci mają tu doskonałą opiekę przez cały czas, również podczas przerwy obiadowej. Oprócz kolorowego placu do nauki jazdy BIG Family Kinderland, na lodowcu jest także przedszkole BIG Family Kindergarten (cena za 1 dzień opieki, wraz z posiłkami, wynosi 36 euro, www.schischule-neustift.com) oraz restauracja dla dzieci BIG Family Kinderrestaurant. Co tydzień organizowane są też przejażdżki ratrakiem (w każdy wtorek od 20 grudnia br. do końca marca 2017 r., koszt – 2 euro), a w jaskini lodowej (Eisgrotte) niedaleko stacji kolejki Eisgrat można poznać fascynujący świat wiecznego lodu (otwarta od 17 grudnia br. do 7 maja 2017 r., wstęp bezpłatny dla dzieci do 10 lat, młodzież płaci 3 euro, dorośli – 5,5 euro). Zarówno młodzi, jak i starsi mogą cieszyć się jazdą na nartach na świetnie przygotowanych trasach zjazdowych BIG Family Boardercross, kilometrowej BIG Family Funslope oraz na szerokich, komfortowych nartostradach.

<content>40803</content>

Natomiast do szkółki BIG Family w ośrodku narciarskim Schlick 2000 zaprasza tutejsza maskotka – świstak BIG Ron. Dzieci mogą korzystać z kilku wyciągów taśmowych, karuzeli narciarskiej, tras do slalomu z kolorowymi flagami oraz łagodnego stoku. Wszystkie gry i zabawy organizowane są przez doświadczonych i cierpliwych instruktorów narciarskich. W szkółce jest również świetlica Big Ron z pokojem zabaw, łóżeczkami do leżakowania oraz pokojem przystosowanym do przewijania niemowlaków. Działa tu także żłobek dla maluchów powyżej trzeciego miesiąca życia, które można oddać pod opiekę bez wcześniejszej rezerwacji. Dużą zaletą świetlicy jest jej lokalizacja: znajduje się bezpośrednio w ośrodku narciarskim, więc rodzice mogą odwiedzać swoje pociechy w dowolnym momencie. Całodzienna opieka, bez obiadu, kosztuje tu 33 euro (www.schischule-stubai.at).

 

Oferta lodowca Stubai dla rodzin odpoczywających z dziećmi i dziadkami nie ogranicza się wyłącznie do atrakcji dla nich: szkółek BIG Family czy szerokich, wygodnych tras zjazdowych. Seniorzy po 65. roku życia mogą skorzystać z 20-procentowej zniżki na skipassy, a osoby po 80. roku życia korzystają z tras narciarskich bezpłatnie. Przewidziano także rabaty dla dzieci w wieku 10-14 lat oraz młodzież w wieku 15-18 lat.

 

Dogodne warunki wypożyczania sprzętu

Atrakcyjne ceny ski pasów to nie jedyne korzyści dla rodzin odwiedzających lodowiec Stubai. Młodzież do 16. roku życia otrzymuje 50% zniżki na wypożyczenie sprzętu narciarskiego, a dzieci do 10. lat wynajmują go za darmo, jeśli rodzice korzystają z tej usługi dla siebie. Dodatkowo, dla bezpieczeństwa najmłodszych, na czas wynajmu sprzętu wszystkim dzieciom udostępniane są za darmo kaski narciarskie. Pan Seppi Repetschnig z Intersport Stubaier Gletscher radzi rodzicom, by zamiast kupować ciągle nowe narty, wynajęli je: Dzieci rosną szybko, podobnie jak ich wymagania co do sprzętu narciarskiego. Wypożyczanie na oferowanych przez nas specjalnych warunkach to dobra cenowo alternatywa dla zakupu nowych nart. Szczególnie, że wynajmujący mają nieograniczoną możliwość wymiany wypożyczonego sprzętu bezpośrednio w ośrodku narciarskim oraz mogą go bezpłatne przechowywać w depozycie.

Aktualne ceny wynajmu: https://www.stubaier-gletscher.com/en/ski-area/intersport/rental/.

 

Komfortowo i przytulnie w tyrolskich schroniskach

Podczas pobytu w Dolinie Stubai koniecznie trzeba odwiedzić alpejskie schroniska i chaty, których jest tu ponad 40. W Dolinie Stubai każdy znajdzie coś dla siebie: pożywne posiłki, wyrafinowane dania czy też tętniące życiem bary dla fanów apres ski.

Przytulne, drewniane schroniska z kaflowymi piecami zachęcają do zatrzymania się na odpoczynek. Rano, w południe, a czasem nawet w godzinach wieczornych, ich drzwi są otwarte dla gości. Można tu skosztować kluski serowe Kasspatzln z sałatką coleslaw, żeberka wieprzowe z chlebem czosnkowym, różnego rodzaju knedle, a także słodki i puszysty omlet cesarski Kaiserschmarrn. Często hotele i restauracje, przygotowując tradycyjne dania kuchni tyrolskiej i domowe desery, wykorzystują składniki pochodzące od lokalnych dostawców lub z własnych gospodarstw. Popularną przekąską jest boczek, często podawany z serem i masłem od własnych krów. Natomiast zupy najczęściej przyprawiane są ziołami z własnego ogródka. Po obfitym posiłku można zamówić schnapsa na polepszenie trawienia, a następnie cieszyć się wspaniałym widokiem na Alpy, relaksując się na jednym z leżaków ustawionych na tarasie. Po odpoczynku chętni mogą wrócić na stok, aby kontynuować jazdę po doskonale przygotowanych trasach. Schroniska, oferujące zakwaterowanie i posiłki, ale także wieczorne atrakcje, są zlokalizowane przy stokach lub blisko stacji kolejek. Dzięki temu goście mogą bawić się tam wieczorami wspólnie z przyjaciółmi, delektując się tyrolską kuchnią, jak też zjeżdżając na sankach na którymś z jedenastu naturalnych torów saneczkowych.

 

Wyrafinowana kuchnia na wysokości prawie 3 tysięcy metrów

Najlepszym miejscem dla miłośników wykwintnych posiłków, przygotowanych z wyszukanych składników oraz podanych ze starannie dobranym winem, jest restauracja Schaufelspitz na górnej stacji kolejki Eisgrat na lodowcu Stubai. Serwowane są tu oryginalne dania, takie jak cielęcina Stubai „Schaufelspitz”, czarna iberyjska wieprzowina, nowa wersja knedli z wieprzowiną oraz inne słodkie i wytrawne przysmaki. Wszystkie potrawy są serwowane w nietypowy sposób. Restauracja oferuje również obszerną listę win, na której dominują wina austriackie, międzynarodowe klasyki oraz doskonałe i rzadkie koniaki. Starania szefa kuchni David Kostnera i jego zespołu zostały wielokrotnie docenione przez jeden z najbardziej znanych austriackich przewodników restauracyjnych Gault Millau. Obecnie Schaufelspitz dumnie dzierży dwie czapki kucharskie przyznane przez ten przewodnik, co czyni ją najwyżej położoną restauracją w Alpach, która posiada to odznaczenie.

Górna stacja kolei 3S (foto: ©Stubaier Gletscher) Górna stacja kolei 3S (foto: ©Stubaier Gletscher)
Restauracja Schaufelspitz na lodowcu Stubai (foto: ©Stubaier Gletscher) Restauracja Schaufelspitz na lodowcu Stubai (foto: ©Stubaier Gletscher)
Narty na Stubaiu (foto: ©Stubaier Gletscher Andre Schönherr) Narty na Stubaiu (foto: ©Stubaier Gletscher Andre Schönherr)
Schlick 2000 Schronisko Zirmachalm (foto: ©Stubaier Gletscher) Schlick 2000 Schronisko Zirmachalm (foto: ©Stubaier Gletscher)
W pełnym słońcu na lodowcu Stubai (foto: ©Stubaier Gletscher) W pełnym słońcu na lodowcu Stubai (foto: ©Stubaier Gletscher)