Skip to main content
umpa

Bogaty program wielkanocny w słowackich Tatrach i czeskich Karkonoszach

Autor: |
Szpindlerowy Młyn  wiosną (foto:TMR a.s; Ski Areal Spindleruv Mlyn)
Szpindlerowy Młyn wiosną (foto:TMR a.s; Ski Areal Spindleruv Mlyn)

Jazda w bikini, malowanie pisanek, egzotyka na basenach, emocje sportowe - w Tatrach i w Karkonoszach zaczyna się czas wielkanocnych zabaw.

Wiosenne szusowanie na Chopoku w Niskich Tatrach rozpocznie tradycyjna już jazda w bikini. Wspólny, masowy zjazd w strojach kąpielowych odbędzie się w sobotę 26 marca. Do południa odbędą się zawody a wieczorem rozpocznie się zabawa w klubie Happy End. W niedzielę 27 marca na stoku w Szczyrbskim Jeziorze , każdy kto do godziny 10.45 przyjdzie do Infocentrum Biela Put będzie mógł szusować za 1 euro. Nie zabraknie i konkursów, a w śród nich: konkurs na najbardziej oryginalną maskę, najpiękniejszy strój wielkanocny oraz na najmłodszego i najstarszego narciarza. W restauracjach Bivac na Solisku i Slalom przy stacji kolejki Solisko - Expres serwowane będą grillowane przysmaki.

<content>19112</content>

Również hotelarze w Tatrach Wysokich i Niskich Tatrach przygotowali dla swoich gości wielkanocne niespodzianki. We wszystkich hotelach będą podawane świąteczne, tradycyjne potrawy. W programie jest zdobienie pisanek, plecenie korbacików i animacje dla dzieci. W Wellness Hotelu Grand w Jasnej dla gości zagra kapela Cimbalovka a spróbować będzie można jagnięciny. Zabawa wielkanocna z malowaniem pisanek odbędzie się w hotelu Rotunda na Chopoku oraz hotelu Tri Studnićky. W Hotelu FIS w Szczyrbskim Jeziorze w Sobotę Wielkanocną stare zwyczaje przedstawi Lukáš Janošek. Z kolei w Grand Hotelu w Starym Smokowcu na gości czeka wielkanocny brunch oraz pokazy rzeźb ludowych i wieczorne koncerty i seanse filmowe a w Grandhotelu Praha w Tatrzańskiej Łomnicy odbędą się wielkanocne gody, szukanie ukrytych jajek i biesiada wielkanocna.

Na stokach są dobre warunki: w Jasnej leży od ponad niemal pół metra  do 120 cm śniegu i czynnych jest 41 km tras zjazdowych. W Wysokich Tatrach można cały czas zjeżdżać z Francuskiej Muldy i cieszyć się znakomitymi warunkami w Strbskim Plesie. Czynnych jest w obu ośrodkach 18 kolejek i dostępne 19 km tras. Obecnie na Chopoku leży od 40 do 100 cm śniegu, w Tatrach Wysokich - od 40 do 160 cm.

 

Czescy gospodarze ośrodka w Szpindlerowym Młynie w Karkonoszach też nie zapomnieli o atrakcjach wielkanocnych. Po pierwsze, obniżyli ceny skipassów do 690 KCz dla dorosłego i 480 KCz dla dziecka. Po drugie, zadbali o przygotowanie stoków na wiosenne narciarstwo, na nartostradach stokach leży od 15 do 55 cm białego puchu i czynne są wszystkie kolejki. Dla rannych ptaszków lub osób, które chcą rano poświęcić swoje koszyczki w kościele, świetnym rozwiązaniem jest Fresh Track- w każdy piątek, sobotę oraz niedzielę od 7:30 do 9:30, można szusować po białym sztruksie a później cieszyć ze zdrowego śniadania w Spindl Gastronomy. Cena, włącznie ze śniadaniem, to 990 CZK/os. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego warto dokonać rezerwacji co najmniej dzień wcześniej. Ośrodek nie zapomniał o atrakcjach sportowych. W dniach 21-25 marca odbywają się FIS World Criterium Masters czyli Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Alpejskim dla kategorii wiekowej 30+ w Svatý Petr/Stoh. Jest to wyjątkowe wydarzenie, w którym co roku bierze udział niemal 500 zawodników z całego świata. Republika Czeska jest po raz pierwszy organizatorem mistrzostw. Na trasie zobaczymy nasze legendy siostry Tlałki, Bachledę Curusia czy Marcina Szafrańskiego… Tydzień później 1-3 kwietnia w Szpindlerowym Młynie odbędą się Mistrzostwa Polski Seniorów w narciarstwie alpejskim. Warto przyjechać i dopingować naszych.

 

Więcej informacji: www.jasna.sk I www.vt.sk I www.skiareal.cz

Szpindlerowy Młyn  wiosną (foto:TMR a.s; Ski Areal Spindleruv Mlyn) Szpindlerowy Młyn wiosną (foto:TMR a.s; Ski Areal Spindleruv Mlyn)
Narty w bikini Narty w bikini
FIS Criterium Masters FIS Criterium Masters
Kino w Starym Smokowcu Kino w Starym Smokowcu
Nowa cena karnetów w Szpindlu Nowa cena karnetów w Szpindlu
Grilowanie Skalnate Pleso Grilowanie Skalnate Pleso
Szpindl wiosną (foto:TMR a.s; Ski Areal Spindleruv Mlyn) Szpindl wiosną (foto:TMR a.s; Ski Areal Spindleruv Mlyn)
Wielkanoc na nartach Wielkanoc na nartach
Wiosenne narty w Szpindlu (foto:TMR a.s; Ski Areal Spindleruv Mlyn) Wiosenne narty w Szpindlu (foto:TMR a.s; Ski Areal Spindleruv Mlyn)