#
Skip to main content

Nowa czarna trasa w Courchevel – do wypróbowania już tej zimy

Autor: |
(foto: Courchevel Tourisme)

Streif w Kitzbühel, Stelvio w Bormio, Lauberhorn w Wengen to wymagające stoki, które po wielkich zawodach narciarstwa alpejskiego stały się mityczne. W 2023 roku nowa trasa Courchevel stanie się z nową legendą, a najlepsi narciarze na świecie będą marzyć o zdobyciu złota na Mistrzostwach Świata Courchevel Meribel w 2023 roku.

 

 

Od marzenia do rzeczywistości jest tylko jeden zakręt, który doświadczeni narciarze będą mogli wykonać tej zimy na nowym bardzo trudnym czarnym stoku, zaprojektowanym przez Bruno Tuaire'a, dyrektora Club des Sports i Hannes'a Trinkl'a, managera FIS.

Na nartostradzie o długości 3,3 km i 970 m różnicy poziomów każdy doświadczony narciarz będzie mógł przeżyć chwilę wspaniałego narciarstwa na jednej z najdłuższych tras w ośrodku narciarskim, w samym sercu lasu, z widokiem na wioskę Courchevel Le Praz, skocznie olimpijskie i Alpinium. Nie ma wątpliwości, że trasa Mistrzostw Świata dołączy do bardzo zamkniętego kręgu najbardziej wymagających czarnych tras w 3 Dolinach, takich jak Léo Lacroix w Les Menuires czy Grand Couloir w Courchevel...

Trasa Mistrzost Świata 2023 w Courchevel

Nowa trasa budowana specjalnie na Mistrzostwa Świata FIS w 2023 obsłuży wszystkie męskie konkurencje. Każda z nich będzie startowała z innej wysokości, meta będzie w tym samym miejscu.

Start dyscyplin:

  • zjazd 2230 m n.p.m.
  • super gigant 1880 m n.p.m.
  • slalom gigant 1725 m n.p.m.
  • slalom 1495 m n.p.m.