# x
Skip to main content

Czy tej wiosny będzie można jeździć na austriackich lodowcach?

Autor: |
Hintertux webcam 2020 04 23 (źródło: hintertuxergletscher.at)

Wicekanclerz Austrii Werner Kogler oświadczył, że od 1 maja w ramach stopniowego luzowania obostrzeń związanych  z pandemią ponownie dozwolone będzie uprawianie niektórych, indywidualnych aktywności sportowych.

Zapytany na konferencji prasowej, czy turystyka narciarska będzie również dozwolona, wicekanclerz Kogler powiedział: "Tak, ale wezwał wszystkich, którzy to zrobią, aby trzymali się "łatwych szlaków", aby uniknąć wypadków."

Austria jest od ponad miesiąca zamknięta, ośrodki narciarskie przedwcześnie zakończyły sezon zimowy. Niektóre z nich czekają na zielone światło rządu, by ponownie otworzyć stoki na późno wiosenną i letnią jazdę. Sytuacja epidemiologiczna w Austrii jest stabilna, ilość nowych przypadków COVID-19 jest z dnia na dzień niższa, rośnie za to ilość ozdrowieńców.

Komunikaty z Tux`a, lodowca Stubai`a i lodowca Kaunertal są ilustrowane zdjęciami doskonale przygotowanych tras, na których czekają doskonałe wiosenne warunki narciarskie. Firma zarządzająca Lodowcem Hintertux zapowiedziała, że jak tylko otrzyma zielone światło od władz, to ponownie uruchomi ośrodek z zachowaniem nowych procedur bezpieczeństwa.

Zgoła inne podejście mają władze położonego na Ziemi Salzburskiej lodowca Kitzsteinhorn w Kaprun. Nie przewidują otwarcia tras wcześniej niż na jesieni 2020 roku.

Niezależnie od tego, kiedy będą ponownie otwarte lodowce, planując wyjazd musimy brać pod uwagę sytuację w Polsce i krajach tranzytowych. Polecamy rozwagę i przełożenie wyjazdów na jesień i przyszłą zimę, teraz jest czas na bezpieczne i tanie podglądanie kamer na lodowcach :)

Dodaj komentarz