Skip to main content

Stubaier Gletscher

Wyciągi: 26
Wyciąg orczykowyWyciąg krzeselkowyGondolkiGondoleGondole
14 7 5 - -
Trasy: 24 (41 km)
7
3

Trasy od
1697
m n.p.m.

Trasy do
3210
m n.p.m.

2 km
Trasy biegowe

3,5 km
Szlaki piesze

Mapa tras
Stubaier Gletscher - mapa tras narciarskich
Warunki narciarskie

Czynne wyciągi

21/ 26

Trasy

26/ 24

Śnieg od

cm

Śnieg do

cm

Czynne

Ośrodek czynny dla narciarzy

Zjazd do doliny

°C   - 

Ciśnienie: hPa, Opad: mm Dane dostarcza yr.no Norwegian Meteorological Institute and NRK

 
Stubaier Gletscher
Mutterberg 2
A-6167 Neustift im Stubai
Austria
  Noclegi
  Booking.com

  Informacje o ośrodku:Niedługo nadejdzie wiosna. Śnieg w Dolinie Stubai powoli się stopi. Jednak w górach nadal panować będą fantastyczne warunki do jazdy na nartach oraz na desce. Szusowanie na wysokości 3 000 metrów n.p.m. zapewnia niezapomniane wrażenia, także w czasie Świąt Wielkanocnych. W tym roku, Stubai gwarantuje idealne warunki pogodowe aż do 1 maja. W przeciwnym razie, kurort zwraca turystom pieniądze.

   

  Czy jest coś przyjemniejszego dla fanów białego szaleństwa, niż jazda na nartach w pełnym słońcu? Takie warunki ofertuje narciarzom Lodowiec Stubai – królestwo śniegu, które w tym roku gwarantuje, że biały puch utrzyma się na stokach aż do maja. W przeciwnym razie, kurort zwróci przyjezdnym połowę kosztów za skipass. Promocja obejmuje wszystkie stacje, aż do Fernau, położonej na wysokości 2 300 metrów n.p.m.

   

  Dlaczego właśnie Stubai?

  Wiosna na Lodowcu Stubai to 110 km tras zjazdowych, pełne słonce i idealne warunki narciarskie, jednym słowem rozkosz dla wszystkich fanów białego szaleństwa. Niezapomnianym przeżyciem, będzie wyprawa na platformę TOP of TYROL, położoną na wysokości 3 210 metrów n. p. m., z której roztacza się zapierający dech w piersiach widok na 109 alpejskich trzytysięczników. Nowością jest możliwość skorzystania z teleskopu Viscope, dzięki któremu można dostrzec nazwę każdego ze szczytów.

   

  Ze względu na atrakcje przewidziane na cały rok, bez obaw można zaplanować swój pobyt w Stubaiu ze znacznym wyprzedzeniem i bez wydawania fortuny. Dla przykładu, słoneczny pakiet obowiązujący od 9 maja do 5 czerwca obejmuje 2-3 lub 7 noclegów ze śniadaniem i skipassem to koszt od 135 euro za osobę (w zależności od długości pobytu).

   

   Na turystów czekają tu: 1 hotel pięciogwiazdkowy, 1 hotel cztero i półgwiazdkowy, 36 czterogwiazdkowych pensjonatów, 33 trzygwiazdkowe apartamenty o wysokim standardzie oraz około 4000 miejsc na prywatnych kwaterach. Zakwaterowanie można też znaleźć w gospodarstwach agroturystycznych. Szczegółową ofertę noclegów można znaleźć na stronie internetowej www.stubai.at/angebote.

   

  Wiosenne atrakcje na Lodowcu Stubai

  Jak co roku, także w tym sezonie obędzie się tu dużo interesujących imprez. Oto najciekawsze z nich:

   

  • W sezonie zimowym 2010/2011 w szkołach narciarskich Stubai i Schlick 2000 podczas Night Show będzie można popatrzeć na popisy instruktorów oraz pokazy fajerwerków. Terminy:  23.02, 02.03, 09.03, 16.03.
  • BIG Family Snow Party,  czyli wielkie rodzinne świętowanie, odbędzie się już 25 lutego
  • Od 14 marca w ośrodku Schlick 2000 w każdy czwartek, wszystkie panie otrzymają w promocyjnej cenie całodniowe lub półdniowe karnety oraz jednorazowe kupony na kulinarne przysmaki, serwowane podczas organizowanych tam Ladies Day.
  • 7 marca w ośrodku Schlick 2000 fani nart i dobrej muzyki będą mogli wziąć udział w imprezie Schlick Snow Party. Wstęp bezpłatny!
  • W marcu na lodowcu Stubai, po raz czwarty odbędą się zawody Stubai Jam.
  • 26 kwietnia w ośrodku Schlick 2000 odbędzie się Countdown Party, czyli uroczyste zakończenie sezonu.