# x
Skip to main content

Bliskość na dystans: Tyrol zostaje w kontakcie ze swoimi gośćmi.

Autor: |
Paragliding nad Tyrolem (foto: Tirol Werbung Webhofer Mario

W tym niezwykle trudnym momencie Tyrol pozostaje w kontakcie ze swoją społecznością. Pod hasłem #BliskośćNaDystans przygotowaliśmy bogatą ofertę dla wszystkich miłośników naszego regionu. W naszych mediach społecznościowych znajdziecie wiele atrakcyjnych treści: od przepisu na Kaiserschmarrn, przez warsztaty jodłowania, aż po plany treningowe, które można wykonywać w domu.

Widok z okna na tyrolski górski krajobraz skąpany w wieczornym świetle połączony z hasłem „Bliskość na dystans”. Tak wyglądał pierwszy wpis Tirol Werbung na facebooku, po krótkiej przerwie spowodowanej kryzysową sytuacją. „Chcieliśmy odnieść się do aktualnych wydarzeń, spojrzeć na wszystko z nadzieją i dać wyraz przywiązaniu do naszych gości w kraju i zagranicą.” - opowiada Patricio Hetfleisch, dyrektor działu marketingu i komunikacji w Tirol Werbung.

Z muzyką przez kryzys

Jedną z płynących prosto z serca Tyrolu wiadomości jest skomponowana przez Manu Stixa piosenka „I möcht mi nur bedanken“ („Chciałbym tylko podziękować”):,  którą wykonuje aż 18 tyrolskich artystów. Wyrażają oni w niej ogromne uznanie i podziw dla walczących z pandemią koronawirusa. Dla wszystkich fanów muzyki przygotowaliśmy również specjalną playlistę z utworami wykonywanymi przez lokalnych artystów. Na pewno umili ona nieco czas spędzony w domu.

Wirtualne wycieczki

To za czym ostatnio najbardziej tęsknimy są mniejsze i większe przygody przeżywane na łonie natury. Od canyoningu, przez wspinaczkę w paśmie Kaisergebirge, aż po poszukiwania potwora w jeziorze Drachensee - te oraz wiele innych atrakcji można przeżyć wirtualnie, bez wychodzenia z domu. Niechaj będą one choć drobnym pocieszeniem w tym trudnym czasie. Listę wszystkich wypraw, które odbędziemy z własnej kanapy do znalezienia tutaj.

Czy mówisz po tyrolsku?

Nauka tyrolskiego dialektu może być zadaniem na całe życie, ale pierwszych prób można dokonać nie ruszając się sprzed komputera. Niektóre spółgłoski brzmią niezwykle charakterystycznie, wyraziście niczym wznoszące się nad Innsbruckiem wierzchołki Nordkette. Szczególnie ciekawy jest podział tyrolskiego na rozliczne poddialekty, które od literackiego niemieckiego dzieli odległość niczym droga z Hanoweru na lodowiec Hintertux.

Pomaluj sobie Tyrol, czyli propozycja dla dzieci

Najlepszy sposób na nudę? Wycieczka do Tyrolu - nawet jeśli tylko na papierze! Dzięki pięknym czarno-białym obrazkom do kolorowania najmłodsi mogą przenieść się z domu do niezwykłego świata tyrolskiej flory i fauny.

Wirtualna nauka jodłowania

Czy potraficie jodłować? A może zechcielibyście choć spróbować? Na codzień autor naszego bloga śpiewa tylko pod prysznicem i to raczej popowe piosenki, ale tym razem robi wyjątek. Pod nadzorem tyrolskich muzyków - Marty i Reihnharda Schwaizerów próbuje nauczyć się jodłowania.

Domowy fitness

Nadejdzie dzień, w którym ponownie będzie można wejść do tyrolskiego świata gór. Zanim do tego dojdzie, warto się do takiej wyprawy przyszykować. Dla wszystkich odbywających kwarantannę przygotowaliśmy zestaw prostych ćwiczeń przygotowujących do uprawiania takich sportów jak: trekking, kolarstwo, wspinaczka, czy jazda na nartach. Z powodzeniem można wykonywać je w domu! Bardziej wprawionym sportowcom polecamy udział w naszym wyzwaniu. Plank-Challenge to nie tylko próba sił dla mięśni brzucha, to także sprawdzian artystyczny!

Gotuj z Tyrolem!

Przez żołądek do serca. Tyrolska sztuka kulinarna podbiła serca wielu. Tak prosta, a tak pełna smaku. Kaiserschmarrn, Käsespätzle czy Tiroler Grostl, wszystkie te dania można przygotować w domu. To chyba idealny czas, żeby poćwiczyć swoje umiejętności kulinarne. Zapraszamy do skorzystania z naszej wirtualnej książki kucharskiej.

Dodaj komentarz