Informacje o miejscowości:

Blisko 30 tysięczna, zatopiona w naturalnej zieleni miejscowość leżąca u stóp Tatr - miniaturowych Alp, które można poznać w ciągu paru dni, ale też wracać do nich co roku - przez całe życie. Tatry mają do zaoferowania wspaniałą przyrodę nieznacznie tkniętą przez cywilizację, chronioną przez Park Narodowy i uznaną za światowe dziedzictwo natury. Tatry są najwyższymi i krajobrazowo najpiękniejszymi górami Polski. Najwyższym ich szczytem są Rysy (2499 m). Tatry Polskie stanowią około 1/5 obszaru całych Tatr. Reszta leży na terenie Republiki Słowackiej.Tatry Polskie są obszarem uprawiania turystyki górskiej, wspinaczki skalnej, turystyki rowerowej, speleologii i turystyki jaskiniowej, paraglidingu, a zimą narciarstwa. Najpopularniejsze i najliczniej odwiedzane tereny Tatr Polskich to: Morskie Oko, Kasprowy Wierch (1985m), na który prowadzi kolej linowa, Dolina Kościeliska - pełna uroku z ciekawym krajobrazem oraz górujący bezpośrednio nad Zakopanem szczyt Giewontu (1909m).

Infrastruktura narciarska i snowboardowa:

Rejon Kasprowego Wierchu jest najwyższym w Polsce ośrodkiem narciarskim. Kolej linowa na Kasprowy oraz wyciagi w kotłach Gąsienicowym i Goryczkowym sa chyba najbardziej obleganymi wyciagami w Polsce (o bardzo małej przepustowości i bardzo leciwej konstrukcji).
Narciarska atrakcyjność Zakopanego nie kończy się na Kasprowym w mieście i najbliższej okolicy znajduje się kilka innych ośrodków narciarskich.