Skip to main content

Polana Szymoszkowa

Wyciągi: 2
Wyciąg orczykowyWyciąg krzeselkowyGondolkiGondoleGondole
- 2 - - -
Trasy: 2 (1,7 km)
1
0

Trasy od
859
m n.p.m.

Trasy do
1120
m n.p.m.

0 km
Trasy biegowe

0 km
Szlaki piesze

Mapa tras
Polana Szymoszkowa - mapa tras narciarskich
Warunki narciarskie

Czynne wyciągi

0/ 2

Trasy

/ 2

Śnieg od

cm

Śnieg do

cm

Czynne

°C   - 

Ciśnienie: hPa, Opad: mm Dane dostarcza yr.no Norwegian Meteorological Institute and NRK

 
Polana Szymoszkowa
Polana Szymoszkowa 2
34-500 Zakopane
Polska
  Noclegi
  Booking.com

   

  Informacje o ośrodku: Stacja narciarska Polana Szymoszkowa w Zakopanym charakteryzuje się niesamowitymi widokami na panoramę Tatr. Miłośnicy białego szaleństwa mają tutaj do dyspozycji dwie kolejki linowe. Pierwsza z nich to duża kolej z sześcioosobowymi krzesełkami, które mają kopułę chroniącą przed śniegiem i deszczem. Dowiezie nas ona na sam szczyt Gubałówki. Jej przepustowość wynosi 3000 osób/h, a czas jazdy to 6 minut.

  Trasa zjazdowa licząca ponad 1300 m jest dla tych bardziej doświadczonych narciarzy i snowboardzistów, natomiast dla tych mniej zaawansowanych przygotowana jest trasa (ok. 400 m) biegnąca od połowy stoku. Prowadzi na nią mniejsza kolej krzesełkowa, która jako jedyna w Polsce jest zaprojektowana przez światowej klasy inżyniera – Jana Kuńczyckiego.

   

  Po szaleństwach na stoku możemy się wybrać do którejś z karczm bądź specjalnie przygotowanych barów, gdzie rozgrzejemy się gorącą herbatą bądź grzańcem. Karczma Regionalna Szymoszkowa ugości nad tradycyjną kuchnią góralską, zaś usytuowana przy górnej stacji kolejki – Karczma Widokowa Pająkówka, zachwyci nas wspaniałym widokiem na Tatry, a także pozwoli miło spędzić czas przy kominku.

   

  Kids Park Szymoszkowa

  Ośrodek narciarski zadbał również o najmłodszych. Bez problemu możemy tutaj przyjechać ze swoimi pociechami, ponieważ kiedy my będziemy jeździć na nartach, dzieci mogą wspaniale spędzić czas w specjalnym Parku. Kids Park jest usytuowany obok wyciągu krzesełkowego, tak więc rodzice cały czas mogą mieć na oku swoje dzieci.

  Znajduje się tutaj także przedszkole narciarsko-snowboardowe, przeznaczone dla dzieci od 4 do 12 lat oraz plac zabaw dla dzieci.

  Stosowane są tutaj nowoczesne technologie, wykorzystywane w alpejskich ośrodkach – nauka z akcentem zabawy. Dzieci są pod opieką wykwalifikowanej kadry instruktorskiej, która idealnie wyważy czas spędzony na zabawie i nauce.

   

  Na terenie ośrodka możemy wypożyczyć sprzęt narciarski, a także skorzystać z serwisu. Oprócz nart i snowboardu możemy także zaopatrzyć się w rakiety śnieżne czy sankoślizg.

  Dla tych, którzy nigdy nie mieli styczności z szusowaniem po stokach, swoje usługi oferuje licencjonowana szkoła narciarska Ski Tatry. Autor: Agnieszka Nowak