Skip to main content

Kartasiówka

Wyciągi: 3
Wyciąg orczykowyWyciąg krzeselkowyGondolkiGondoleGondole
3 - - - -
Trasy: 3 (0,85 km)
0
0

Trasy od

m n.p.m.

Trasy do

m n.p.m.

0 km
Trasy biegowe

0 km
Szlaki piesze

Mapa tras
Kartasiówka - mapa tras narciarskich

°C   - 

Ciśnienie: hPa, Opad: mm Dane dostarcza yr.no Norwegian Meteorological Institute and NRK

 
Noclegi
Booking.com

Kartasiówka to wyciąg narciarski mieszczący się w Rusi k/Olsztyna. Ta malownicza wieś położona jest w województwie warmińsko-mazurskim, w gminie Stawiguda.

Z Olsztyna można tutaj dojechać PKS Olsztyn (z dworca głównego przez Kortowo i Bartag) bądź MPK Olsztyn (linia nr 29).

W razie jakichkolwiek problemów można skorzystać z Informacji Turystycznej w Olsztynie, przy ul. Staromiejskiej 1, nr tel. +48 89 535 35 65.


Wyciąg Narciarski Kartasiówka oferuje miłośnikom białego szaleństwa 3 trasy zjazdowe po 280 m. Bez względu na panujące warunki pogodowe można korzystać ze stoku, ponieważ jest on sztucznie naśnieżany, a wyciąg jest oświetlony. Mamy tutaj do dyspozycji 3 orczyki


Ci, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę narciarską mogą skorzystać ze szkółki. Przy stoku znajduje się także wypożyczalnia sprzętu oraz bar, gdzie można zjeść czy wypić coś ciepłego.


Po dniu spędzonym na stoku można również wybrać się do kilku miejsc, które znajdują się na tym pięknym terenie. Warto odwiedzić chałupy drewniane z przełomu XIX i XX wieku, zaporę i małą elektrownię wodną, rezerwat Las Warmiński czy drewniany młyn wodny. Autor: Agnieszka Nowak