Ośrodki narciarskie w Lidzbarku Warmińskim

Informacje o miejscowości:

Przybysza, który zdecydował się odwiedzić Lidzbark, uderza przede wszystkim malowniczość położenia, bowiem usytuowany jest on w dolinie dwóch rzek: Łyny i Symsarny. Z każdej strony otoczony jest wzgórzami z bogatą fauną i florą. Zabłądziwszy ponad głęboko w teren wrzynające się brzegi Łyny i wędrując trudnymi do przebrnięcia ścieżkami, leżącymi tuż przy granicy lądu i wody, turysta spotka się z odmiennymi urokami krajobrazu.

Infrastruktura narciarska i snowboardowa:

Najnowszą atrakcją miasta jest Ośrodek Sportów Zimowych "Góra Krżyżowa". Przedsięwzięcie to doszło do skutku i osiągnęło dzisiejszy wygląd dzięki współpracy Urzędu Miasta z Przedsiębiorstwem Turystycznym "Mazur - Tourist". Ośrodek, pomimo nazwy wskazującej na zimowe przeznaczenie, działa praktycznie okrągły rok.Latem góra służy rowerzystom, którzy maja do dyspozycji 1,5 km cross, na którym rozgrywane są zawody w kolarstwie górskim.
Zimą tor jest zmieniany na trasę narciarstwa biegowego. Na północno - wschodnim stoku góry powstał tor saneczkowy (450 m), oświetlony, lodzony wodą z sieci hydrantów.
Wybudowano również skocznię narciarską, na której skoczkowie osiągają odległość skoku około 40 m.