Skip to main content

Kurza Góra

Wyciągi: 5
Wyciąg orczykowyWyciąg krzeselkowyGondolkiGondoleGondole
3
Trasy: 3 (2,5 km)

Trasy od

m n.p.m.

Trasy do

m n.p.m.

km
Trasy biegowe

km
Szlaki piesze

Mapa tras
Mapa tras narciarskich Kurza Góra

°C   - 

Ciśnienie: hPa, Opad: mm Dane dostarcza yr.no Norwegian Meteorological Institute and NRK

 
Kurza Góra
Kurza 1
13-306 Kurzętnik
Polska
Noclegi
Booking.com

Całoroczny obiekt portowo rekreacyjny  Kurza Góra mieści się w Kurzętniku w powiecie nowomiejskim.

Najważniejszą i najmniej oczywistą atrakcją jest tutejszy stok narciarski. Kurza Góra to największy ośrodek narciarski w Północnej Polsce. Na narciarzy czekają w Kurzej Górze trzy trasy narciarskie, oczywiście wszystkie są oświetlone. Najmłodszych zachwyci part rozrywki z atrakcjami spełniającym marzenia dzieci. Na chcących rozpocząć swoją przygodę z nartami czekają instruktorzy z tutejszej szkoły narciarskiej a na wszystkich sztuczne lodowisko

Nad śniegiem czuwa największą fabryką śniegu w Europie, co umożliwia stworzenie idealnych warunków na stoku w każdej temperaturze, nawet tej dodatniej.

Po nartach należy koniecznie udać się na spacer po zjawiskowej Wieży widokowej drewnianą ścieżką o długości prawie 2 kilometry!

Latem Kurzętnik zaprasza największym całorocznym kompleksie tubingowym w Europie. Na terenie ośrodka działa już także pierwszy, profesjonalny Bike Park na północy Polski, należący do Grupy Pingwina. Trzy profesjonalnie przygotowane trasy zjazdowe sprawdzą się idealnie zarówno dla wytrawnych rowerzystów, jak i dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę ze sportem enduro.