Skip to main content
umpa

Wisła - Cieńków relacja ze stoku 2021-03-10

Autor: |
Wisła Cieńków (fot. O. Kaleta)
Wisła Cieńków (fot. O. Kaleta)

Prognoza pogody dla Wisły brzmiała bardzo zachęcająco, nocny przymrozek na poziomie  -7°C, w ciągu dnia zaledwie +2°C, do tego pełne słońce. Zapadła szybka decyzja, w środę jedziemy na poranne narty do Cieńkowa. 

W Wiśle wygląda jak by już od dawna zagościła tutaj wiosna, nigdzie nie widać śniegu. Na parkingu przed wyciągiem, o 8 godzinie, zaledwie kilka samochodów. Pierwsze miłe zaskoczenie, praktycznie nie ma chętnych na poranne szusowanie. Na czteroosobową kanapę wsiadamy bez najmniejszej kolejki. Z wyciągu obserwujemy trasę i pojedynczych  narciarzy. Pierwszy kontakt ze śniegiem napawa radością, oczekiwaliśmy dobrych warunków, ale to co przygotowała obsługa ośrodka zaskakuje.

Stok jest w perfekcyjnym stanie, nie ma mowy o żadnych przetarciach lub kamieniach. W ostatnim czasie warunki pogodowe były bardzo  zmienne i można by się obawiać oblodzenia, nic takiego jednak nie ma miejsca. Niska temperatura odpowiednio utwardziła podłoże. Świetnie bawimy się na twardym „krojącym się” śniegu, a mała liczba narciarzy zachęca do szybkiej jazdy. W trakcie dnia chętnych do jazdy pomału przybywa, ale dalej nie ma mowy o najmniejszej nawet kolejce do wyciąg. Szusowanie kończymy o 12 w południe, do tej godziny dalej panowały świetne warunki do uprawiania białego szaleństwa.

Podsumowując, na stokach Cieńkowa panują doskonałe warunki. Pracownikom ośrodka należy złożyć gratulacje za bardzo dobre przygotowanie stoku. Niezdecydowanych narciarzy zachęcamy do odwiedzenia ośrodka, nie będziecie żałowali.

Wisła Cieńków (fot. O. Kaleta) Wisła Cieńków (fot. O. Kaleta)