Skip to main content
umpa

Trentino - nowości zimy 2018 2019

Autor: |
Madonna di CampiglioMadonna di Campiglio (foto: Federico Modica)
Madonna di CampiglioMadonna di Campiglio (foto: Federico Modica)

FREE SKI DAY – sobota 15 grudnia 2018. Tego dnia instruktorzy narciarstwa z Trentino przeprowadzą w godzinach porannych darmowe dwugodzinne lekcje grupowe dla dzieci (od 4. roku życia) i dorosłych w dyscyplinach takich jak narciarstwo biegowe, zjazdowe i snowboard.

Grupy będą liczyły maksymalnie 10 osób, a przydział do nich odbędzie się na podstawie stopnia zaawansowania ocenionego przez instruktora. Dla wszystkich uczestników  gwarantowany jest darmowy skipass oraz wynajem sprzętu na czas zajęć. Lekcje przeznaczone są zarówno dla początkujących jak i osób bardziej zaawansowanych.

NOWOŚĆ 2018 – weekendowa oferta 15-16 grudnia 2018

Osoby uczestniczące w Free Ski Day, które przenocują w Trentino poza darmową lekcją w sobotę i darmowym wynajmem sprzętu na czas jej trwania, mogą nabyć dwudniowy skipass w cenie skipassu na 1 dzień.

<content>43787</content>

NOWOŚCI DOLOMITY SUPERSKI

VAL DI FIEMME

NOWY CHALET 44 DOLOMITES LOUNGE (1 967 M N.P.M.)

Na początku sezonu narciarskiego 2018-19 otwarta zostanie restauracja panoramiczna na stokach skiarea Bellamonte-Alpe Lusia, na obszarze drugiego odcinka kolejki Bellamonte 3.0, w strefie Morea.

Będzie to lokal z obszernym  tarasem o powierzchni 600 m2  z urzekającym widokiem na Pale di San Martino oraz na łańcuch górski Lagorai.

Restauracja Chalet 44 Dolomites Lounge z pewnością stanie się wyjątkową atrakcją obszaru narciarskiego. Inspiracją dla tego projektu architektonicznego, charakteryzującego się nowoczesnymi, minimalistycznymi liniami i szerokimi oknami, był z pewnością styl stacji kolejki Bellamonte 3.0.

<content>34714</content>

NOWE SCHRONISKO (2.170 m n.p.m.) I NOWA TRASA

W okresie świątecznym odbędzie się inauguracja nowego schroniska w Alpe Cermis, w miejscowości Forcella di Bombasel na wysokości 2.170 m. Z okien sali restauracji obserwować można trasę Prafiorì. O położeniu restauracji właśnie w tym miejscu zdecydował spektakularny widok na Dolomity Wschodnie, łańcuch górski Lagorai oraz Pale di San Martino.

Styl architektoniczny łączy w sobie nowoczesność z tradycją, a romantycznego uroku dodają wykończenia w drewnie. Ski lounge będzie serwował kuchnię spod znaku „italian style” z akcentem na tradycje regionu, ale także z daniami rybnymi. Staranny wybór  win począwszy od aperitivo gwarantowany.

Schronisko dysponować będzie własną czerwoną trasą o nazwie Busabella, która zostanie zainaugurowana razem z restauracją.

NOWY TOR SANECZKOWY I ODNOWIONY CHALET CASERINA (2.000 m n.p.m)

W Ski Center Latemar w strefie di Pampeago przeznaczonej dla dzieci i początkujących, tuż obok parku zabaw Bip Club zostanie otwarty nowy tor saneczkowy o długości 400 m, do którego dojechać można wyciągiem krzesełkowym Latemar. Do przewozu sanek służy wyciąg znajdujący się na oślej łączce.

Ponadto Chalet Caserina w Pampeago, do którego można dojechać wyciągiem Agnello, tego sezonu zaprezentuje się w nowej odsłonie, zdecydowanie bardziej glamour. Nowy właściciel zmienił wystój wnętrza na styl rustykalny, ale z nowoczesną nutą. Każdy detal jest tutaj inspirowany pięknem grupy górskej Latemar, którą można podziwiać z tarasu schroniska. Leżaki, miękkie pufy oraz wygodne fotele zachęcają do chwili odprężenia i relaksu. Wyszukana kuchnia zadziwia bogatym menu „italian style” wzbogaconym o regionalne smaki z Val di Fiemme. Restauracja organizuje wyjątkowe kolacje pod gwieździstym niebem, z przejażdżką na skuterach śnieżnych (powrót na skuterach bądź pieszo). Chalet Caserina znajduje się przy trasie Agnello w Ski Center Latemar otoczonej dziełami sztuki stworzonymi przez artystów o międzynarodowej sławie. Trasa przebiega przez znany park RespirArt, jedno z najwyżej położonych miejsc na świecie poświęconych sztuce land art (www.respirart.com).

 

SAN MARITNO PRIMIERO

NOWA KOLEJKA

Obszar narciarski San Martino di Castrozza – Passo Rolle rozpocznie sezon zimowy 2018-19 wprowadzeniem ważnej nowości.  Colbricon Express to nowa kolejka z kabinami na 10 miejsc, która będzie obsługiwać obszar narciarski Ces połączony z Tognola, doceniany ze względu na stoki dostosowane do wszystkich stopni trudności: od niebieskich tras dla początkujących, po te trudniejsze, oznaczone czerwonym kolorem. Nowy wyciąg z automatycznym zamknięciem może przewieźć 2.000 osób na godzinę, a do celu można dotrzeć w mniej niż 6 minut. Przy okazji instalacji nowej kolejki, zostaną poszerzone części przylegającej trasy.

 

NOWOŚCI SKIRAMA DOLOMITI

ADAMELLO BRENTA

MADONNA DI CAMPIGLIO – PINZOLO

NOWOŚCI NA TRASACH

Poszerzenie czarnej trasy Amazzonia (n.57) w strefie Pradalago. W strefie Spinale poszerzona zostanie trasa Spinale Diretta (n.73) w części od jeziora Montagnoli do końca trasy. W Pinzolo pojawi się nowy wyciąg krzesełkowy  Fossadei-Malga Cioca - nowoczesny, z krzesełkami na sześć osób z automatycznym zapięciem. Wejście do nowej kolejki zostanie nieznacznie przesunięte w górę, aby dać więcej miejsca na zjazdy dla początkujących. Czas wjazdu zostanie skrócony o 70%, co w rezultacie daje nieco ponad 3 minuty.

 

VAL DI SOLE 

Sala koncertowa – iglo na lodowcu Presena

W zachodniej części Trentino na lodowcu Presena, położonym nad przełęczą Tonale, powstanie sala koncertowa całkowicie wykonana z lodu i mogąca pomieścić do 200 osób. Koncerty będą odbywać się w czwartki i weekendy. W tym obszernym iglo, które zostanie wybudowane w ciągu miesiąca przez amerykańskiego artystę Tima Linharta, będzie można podziwiać lodowe instrumenty stworzone przez samego Linharta, na których zagrają wybitni artyści o krajowej i międzynarodowej sławie. Na czwartkowych koncertach wystąpi Ice Music Orchestra, sześcioosobowa formacja lokalnych muzyków, którzy zauroczą publiczność szerokim repertuarem, od muzyki klasycznej po folk, od muzyki współczesnej po dzieła własne. Koncerty sobotnie, jak i dwa wydarzenia niedzielne, poświęcone są wysokiej klasy muzycznym projektom obejmującym różne gatunki muzyki: od jazzu po pop, od rocka po muzykę tradycyjną. Festiwal zakończy się w sobotę 30 marca 2019 ważnym wydarzeniem muzycznym Ice Music Party, w którym będą uczestniczyć wszyscy wykonawcy oraz gość specjalny Giovanni Sollima, wiolonczelista i kompozytor z Sycylii. Ice Music Festival, wyjątkowe i dostarczające głębokich wrażeń wydarzenie, zostało zorganizowane przez konsorcjum Consorzio Pontedilegno-Tonale oraz Trentino Marketing. 

NOWOŚCI NA TRASACH

Obszar narciarski Folgarida Marilleva: poszerzenie trasy Orso Bruno, nowa trasa skiweg umożliwiająca dostęp do stacji środkowej kolejki kabinowej Daolasa-Val Mastellina.

Madonna di CampiglioMadonna di Campiglio (foto: Federico Modica) Madonna di CampiglioMadonna di Campiglio (foto: Federico Modica)
Trasa narciarska w Madonna di Campiglio (foto: Paolo Bisti Luconi ) Trasa narciarska w Madonna di Campiglio (foto: Paolo Bisti Luconi )
Val di Fassa - Col Rodella (foto: Federico Modica) Val di Fassa - Col Rodella (foto: Federico Modica)
Na sankach w Val di Fiemme  - Pampeago (foto: Graziano Panfili) Na sankach w Val di Fiemme - Pampeago (foto: Graziano Panfili)