Skip to main content

Szwajcaria, zimowe nowości 2023 2024 w regionach

Autor: |
Halfpipe w Corvatsch / fot.  Corvatsch AG
Halfpipe w Corvatsch / fot. Corvatsch AG

Szwajcaria jest dobrze znana z majestatycznych gór, malowniczych widoków i mnóstwa śniegu. Tutejsze góry można wykorzystać nie tylko do jazdy na nartach i sankach.  Spodziewaj się tu śnieżnej przygody z dbałością o zrównoważony rozwój.

Zimowe i narciarskie nowości w Szajcarii na sezon 2023 2024

Nowy superpipe, St. Moritz, Gryzonia.

Jeden z największych snowparków w regionie alpejskim ( Corvatsch , St. Moritz) otworzy nową superpipe od lutego 2024 r. Nowy superpipe ma 180 m długości, 21 m szerokości i 6,8 m (22 stóp) wysokości, jest tylko nieznacznie mniejszy niż największy na świecie halfpipe w Laax . Kiedy nie odbywają się zawody i profesjonalne treningi, jest on otwarty dla każdego.

40. Światowy Festiwal Śniegu, Grindelwald, Berno.

Mottem 40. Światowego Festiwalu Śniegu jest Tradycja. Podczas tego festiwalu artyści z całego świata budują figury i rzeźby z bloków śniegu o wysokości trzech metrów. Zespoły wspólnie ocenią gigantyczne rzeźby ze śniegu w oparciu o kryteria przydatności, kreatywności i kunsztu.

15 stycznia do 20 stycznia 2024 Obchody 10 lat połączenia narciarskiego Arosa i Lenzerheide , Gryzonia.

Dziesięć lat temu powstało połączenie narciarskie pomiędzy terenem narciarskim ArosaLenzerheide . 18 stycznia 2014 roku otwarto kolej linową, która połączyła dwa tereny narciarskie Arosa i Lenzerheide , ułatwiając transport z Hörnli do Urdenfürggli . W rezultacie powstał największy teren narciarski w Gryzonii, oferujący 225 km.

Czarna trasa na lodowcu 3000 w Vaud.

Czarna Ściana, czarna trasa o długości 3 km na lodowcu 3000, zostanie ostatecznie otwarta w grudniu. Trasa ma maksymalne nachylenie 46 stopni i różnicę wysokości prawie 1000 m, a dostęp do niej odbywa się przez tunel o długości 265 m  wydrążony w Rocher Jaune. Ponadto wiosną 2024 roku otworzy swoje podwoje zupełnie nowa panoramiczna restauracja zaprojektowana przez szwajcarskiego architekta Mario Bottę.

Halfpipe w Corvatsch / fot.  Corvatsch AG Halfpipe w Corvatsch / fot. Corvatsch AG

  • Redaktor naczelny Piotr Burda