Skip to main content
umpa

Słowacja - opłaty drogowe na rok 2015

Autor: |

Wysokość opłat za przejazd autostradami i drogami szybkiego ruchu na Słowacji w roku 2015 dla pojazdów do 3,5 tony.(łącznie ponad 600 km dróg)

Ceny winiet na Słowacji w 2015 roku będą takie same jak w latach poprzednich. Najkrótsza 10-dniowa winieta kosztować będzie 10 € , miesięczna 14 € a roczna, która jest ważna od 1. stycznia 2015 roku do 31. stycznia 2016 roku kosztować będzie 50 €.

Naklejki uprawniające do przejazdu po autostradach, drogach szybkiego ruchu i drogach I kategorii można kupić na wszystkich stacjach benzynowych na Słowacji.Dla samochodów osobowych z przyczepami, których całkowita masa pojazdu przekracza 3,5 tony, obowiązuje dodatkowa winieta /nakleja się na samochód ciągnący przyczepę/. Samochody campingowe oraz kampery powyżej 3,5 tony potrzebują również dwie winiety.

Jednocześnie informujemy, że motocykle zwolnione są z opłat drogowych po słowackich autostradach.

<content>19112</content>

Od 01.01.2010 r. na Słowacji dla samochodów powyżej 3,5 tony wprowadzony został elektroniczny system poboru opłat. Dotyczy to jazdy po autostradach, drogach szybkiego ruchu oraz niektórych drogach pierwszej kategorii /ponad 2000 km dróg/.

Więcej informacji oraz aktualne mapy płatnych odcinków dróg na Słowacji znajdą Państwo na stronach internetowych Opens external link in new windowwww.dialnicnenalepky.sk, Opens external link in new windowwww.ndsas.sk oraz Opens external link in new windowwww.emyto.sk.

Aktualna mapa słowackich autostrad i dróg szybkiego ruchu znajduje się tutaj:
Opens external link in new windowhttp://www.ndsas.sk/ext_dok-mapa_siete/44547c

Pragniemy Państwa poinformować, że od 1. lipca 2015 roku na Słowacji planowane jest wprowadzenie winiet elektronicznych, które będzie można zakupić na stacjach paliw lub przez internet czy telefon komórkowy.   

Winiety 2015 na Słowacji
Autostrady i płatne drogi na Słowacji