Skip to main content
umpa

Raj dla smakoszy w Serfaus-Fiss-Ladis

Autor: |
Zirbenhütte (foto: serfaus-fiss-ladis.at)
Zirbenhütte (foto: serfaus-fiss-ladis.at)

NIE! dla fast foodów, TAK! dla gourmet. Serfaus-Fiss-Ladis w Tyrolu jest jednym z tych miejsc, które promują taką modę i które regularnie otrzymuje najwyższe oceny w badaniach rynkowych dotyczących jakości oferty gastronomicznej na stokach. Rustykalna alpejska atmosfera jest nadal ważnym kryterium, ale jedzenie musi zaspokajać również tych bardziej wymagających smakoszy.

W restauracji Zirbenhütte, goście mogą zjeść pyszne dania na wysokości 2,100 m. Oprócz tradycyjnych austriackich potraw, można tutaj spróbować kuchni z całego świata. Dotrzeć do tego miejsca można za pomocą kolejki Schönjoch lub wyciągu krzesełkowego bądź na nartach. Ciekawostką jest to, że spośród 25 przysmaków można wybrać swoje ulubione składniki, a zespół restauracji wymyśli z nich specjalne menu. Alternatywą jest możliwość zdecydowania się na menu – niespodziankę.

Jeżeli jesteś miłośnikiem bardziej stylowej atmosfery, skieruj się do restauracji Crystal Cube. Dzięki lustrom weneckim, ta gigantyczna bryła wspaniale komponuje się z krajobrazem. Przy wcześniejszej rezerwacji (do 8 osób), można usiąść na wysokości 2,600 m i rozkoszować się niesamowitym górskim widokiem. Czeka na nas duży wybór przekąsek ale również szampan i ostrygi. Co najważniejsze, nie musisz się martwić o odpowiedni strój.

Dla gości, którzy chcą się udać do restauracji z całą rodziną, poleca się Ski Lounge. Będąc w środku, każdy może zdjąć buty narciarskie i ubrać filcowe, komfortowe kapcie. Chcąc zaspokoić głód, można wybrać przekąski, ciasta czy też dania dla smakoszy. Można także usiąść przy otwartym kominku, bądź na wygodnych fotelach na tarasie. Ceny są w miarę przystępne; nieznacznie wyższe niż w innych miejscach tego typu.

<content>19112</content>

Prawdziwą frajdą dla smakoszy jest Sunrise Pezid w Serfaus. W każdy wtorek w godzinach porannych, zarówno narciarze jak i snowboardziści mogą zarezerwować miejsce w specjalnie przystosowanej kolejce gondolowej Masner Express i udać się na wysokość 2,770 m n.p.m. Kolejnym krokiem jest zjedzenie pysznego śniadania i zrelaksowanie się patrząc na wspaniałe widoki. Po odpoczynku, miłośnicy białego szaleństwa szusują po 212 kilometrowych trasach narciarskich. Ci, którzy nie jeżdżą na nartach bądź snowboardzie również mogą skorzystać z tej oferty, gdyż mają zapewniony transport z powrotem do Lazid.

Dla tych, którzy lubią dłużej pospać i delektować się dobrym jedzeniem po ostatnim zjeździe na stoku, idealnie będzie pasować Sunset Dinner w Masner. Na pewno będą zadowoleni zarówno z aperitifu, jak i wielu różnorodnych dań. We wtorki i czwartki obowiązuje rezerwacja.

Zirbenhütte (foto: serfaus-fiss-ladis.at) Zirbenhütte (foto: serfaus-fiss-ladis.at)
Ski Lounge (foto: serfaus-fiss-ladis.at) Ski Lounge (foto: serfaus-fiss-ladis.at)