Skip to main content
umpa

Poznaj 5 sposobów na spóźnione ferie. Sprawdź numer 3!

Autor: |

Zimowe wakacje to czas na odpoczynek oraz okazja do uprawiania sportów zimowych. Jak jednak poradzić sobie z wszechogarniającym tłokiem, który panuje w popularnych, zimowych kurortach? Poznaj 5 rad, dzięki którym Twoje rodzinne wakacje nie będą koszmarem i ciągłą walką o wolne miejsca.

1. Przeczekaj gorący okres

Jeżeli chodzi o udane wakacje zimowe, podstawowym kluczem do sukcesu jest przeczekanie najgorętszego okresu ferii zimowych. W tym czasie tysiące rodzin oraz wycieczek szkolnych udają się do popularnych kurortów, w których wypoczywają i szlifują swoje umiejętności narciarskie. Jeżeli więc liczysz na spokojny wypoczynek oraz luz na stokach, wybierz termin po feriach szkolnych. Dobrym pomysłem jest marzec. Można wtedy spędzić urlop bez obawy o wolne miejsca w hotelach, restauracjach i na stokach.

2. Pomyśl o swoim dziecku

Dzieci, które chodzą już do szkoły, korzystają z zimowego wypoczynku w okresie ferii, na przełomie stycznia i lutego. Jeżeli jednak Twój maluch jest jeszcze w przedszkolu i chcesz, żeby nauczył się jeździć na nartach, jedźcie na wakacje po zakończeniu najgorętszego sezonu. Dzięki temu uchronisz go przed urazami oraz zminimalizujesz ryzyko wypadku na stoku spowodowanego przez inne dziecko. Dodatkowo w okresie marcowym, instruktorzy uczący jazdy na nartach z większą uwagą będą podchodzić do Twojego dziecka.

3. Nie przepłacaj

Jeżeli chcesz spędzić zimowe wakacje na stoku, ale zależy Ci również na tym, by nie zrujnować domowego budżetu, marzec będzie idealnym miesiącem na urlop. Gdy opadnie już kurz po tysiącach turystów, którzy wybrali zimowe wakacje w pełni sezonu, zaplanuj swój urlop i przekonaj się, że ceny takich wyjazdów są o wiele niższe. Dobrym przykładem są spóźnione ferie we Włoszech w ośrodku Paganella Ski organizowane przez firmę http://naferie.pl/

4. Dopasuj ośrodek narciarski do swoich umiejętności

Najgorsze, co można zrobić, to wybrać na zimowy urlop miejsce, które jest przeznaczone tylko dla początkujących narciarzy lub tylko dla zaawansowanych. Staraj się wybierać ośrodki, które posiadają stoki przystosowane do poziomu każdego członka Twojej rodziny. Dzięki temu unikniesz rozczarowania i poczucia zmarnowanego czasu.

5. Korzystaj tylko z zaufanych firm

Jeżeli planujesz wyjazd z dziećmi i interesują Cię zorganizowane wakacje, pamiętaj żeby wybierać tylko te firmy, które mają doświadczenie oraz ciekawy program atrakcji. Sprawdź wcześniej bazę hotelową proponowaną przez organizatora i koniecznie poczytaj opinie w Internecie. Jest to najlepsze miejsce na poznanie konkretnej firmy.

Jeżeli zastosujesz się do naszych rad, Twoje zimowe wakacje z pewnością będą udane, a cała rodzina szczęśliwa. Pamiętaj, że w planowaniu urlopu, jak we wszystkim, ważny jest zdrowy rozsądek.

Na ferie (foto: naferie.pl