Skip to main content
umpa

Narzekacie na ceny skipassów? W tym ośrodku 300 euro nie robi wrażenia

Autor: |
źródło: US Forest Service domena publiczna
źródło: US Forest Service domena publiczna

W Utah (USA) znajduje się mały, nikomu prawie nieznany ośrodek narciarski Wasatch Peaks Ranch. Miejsce przeznaczone dla zamożnych, wręcz bardzo zamożnych gości.

Ośrodek w Górach Skalistych działa od dwóch lat. Do dyspozycji narciarzy są trzy wyciągi krzesełkowe, w tym dwa z osłonami przeciw wietrznymi i podgrzewanymi siedzeniami. Docelowo ośrodek ma oferować 650 hektarów terenu przygotowanego dla narciarzy.

Powiecie mało, macie rację, trzy wyciągi nie robią wrażenia. Wrażenie robią inne liczby. Ośrodek ma obsługiwać maksymalnie kilkuset narciarzy w sezonie. By móc skorzystać z Wasatch Peaks Ranch należy wykupić kartę członkowską, która kosztuje bagatela 500 000 $. Do tej pory z oferty skorzystało 94 bogaczy. Istnieje jeszcze jedna opcja – wykupienie udziałów w w firmie, tu ceny zaczynają się od 5 000 000$. Jak się mawia w USA, ośrodek dla 1% spośród 1% najbogatszych.

Przed sezonem 2023 / 2024 ośrodek wzbogaci się o kolejny, nowoczesny wyciąg krzesełkowy. Planowane są kolejne inwestycje.

Znasz kogoś, kto już wykupił członkostwo? Jeśli cię lubi, to masz szansę na szusy w tej oazie spokoju dla multimilionerów. Każdy członek  tego spokojnego ośrodka narciarskiego dla ultra uprzywilejowanych noże zaprosić gości. Czekamy na Wasze relacje.

Budowa i rozbudowa ośrodka spotyka się od samego początku (2019 r) ze sprzeciwem dużej części okolicznej ludności, której zależy na pozostawieniu wiejskiego charakteru okolicy. Region zamieszkały jest przez wyznawców Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich, (Mormoni), co może tłumaczyć niechęć do inwestycji i zamiany regionu w nowe Park City.

 

źródło: US Forest Service domena publiczna źródło: US Forest Service domena publiczna

  • Redaktor naczelny Piotr Burda