Skip to main content

Narty wiosną w dolinie Zillertal: Stoki z gwarantowanym śniegiem i mnóstwo słońca

Autor: |
Słoneczne narty w Zillertal  ©Zillertaltourismus fot. Max Draeger
Słoneczne narty w Zillertal ©Zillertaltourismus fot. Max Draeger

Szczyty pokryte białym puchem, jasnoniebieskie niebo, regionalne smakołyki i pewne stoki narciarskie: Ze względu na swoje wysokie położenie Zillertal to doskonałe miejsce na narty wiosną.

Czy szukasz doskonale przygotowanych stoków, niekończących się możliwości freeride'u, czy też połączenia obu? Zillertal w Tyrolu przyciąga narciarzy o różnym poziomie umiejętności i z różnych dyscyplin. Niektóre z atrakcji Regionu to rodzinne tereny narciarskie Spieljoch, Hochzillertal oraz Zillertal Arena z dwoma ośrodkami Ahorn i Penken. Po narciarskie emocje zapraszają też stoki Finkenberg Almbahnen lub Eggalmbahnen w Tux. Na końcu doliny Zillertal czeka 365 dni śnieżnej zabawy – tylko na lodowcu Hintertux w Austrii!!

Chłoń słońce i delektuj się regionalnymi specjałami

Narciarstwo zawsze sprawia przyjemność, ale staje się jeszcze lepsze przy łagodnych temperaturach wiosennych. Ponad 80 restauracji na terenie całego kurortu zaprasza narciarzy do przerwy na tarasie słonecznym i delektowania się regionalnymi specjałami. W kwestii doświadczeń kulinarystycznych niemal nie ma ograniczeń, ponieważ Zillertal oferuje, oprócz rustykalnych górskich karczm i tradycyjnych restauracji, nowoczesną kuchnię najwyższej jakości, bezpośrednio w sercu wiosek. Co łączy wszystkie te miejscowe przysmaki? Ich skoncentrowanie na lokalnych produktach najwyższej jakości.

Śnieżne stoki, gorące wydarzenia

Znane jako najbardziej muzyczna dolina na świecie, unikalne festiwale muzyczne w Zillertal sprawiają, że narciarstwo w słońcu staje się jeszcze bardziej niezapomnianym i radosnym przeżyciem. Międzynarodowi DJ-e podczas Alpicon House Music Festival zamieniają ekskluzywne schroniska i restauracje narciarskie w Hochzillertal, Hochfügen, Fügen i Kaltenbach w miejsca imprez, natomiast Hintertux Glacier Open Air przyciąga liczne zespoły, tworząc elektryzującą atmosferę na Sommerberg. Podczas tradycyjnego Lederhosen Wedl Weekend w Zillertal Arena wszystko kręci się wokół dirndli i lederhosen, to niezwykła okazja żeby podziwiać tyrolskie tradycyjne stroje i zwyczaje ludowe. Podczas gdy festiwal Snowbombing to obowiązkowe wydarzenie dla fanów imprez: odbywa się od 2000 roku i zamienia Mayerhofen w plenerową strefę taneczną z udziałem ponad 70 światowej klasy artystów na żywo.

Kto rano wstaje, temu Pan Bóg daje – albo, w tym przypadku, pierwsze promienie wschodzącego słońca. Atrakcyjne oferty dla wczesnych ptaszków pozwalają wczasowiczom na pierwsze zjazdy po nietkniętych stokach przed wszystkimi innymi. Wysokie położenie stoków narciarskich w dolinie Zillertal odgrywa istotną rolę, sprawiając, że jest to miejsce tak atrakcyjne dla narciarzy wiosennych. Narciarzom i turystom polecamy promocyjny bilet: Zillertal Superskipass, obejmujący wszystkie koleje górskie, wyciągi, autobusy narciarskie i większość środków transportu publicznego w dolinie, stanowi doskonałego towarzysza podróży.

Ciąg dalszy pod galerią
Słoneczne narty w Zillertal  ©Zillertaltourismus fot. Max Draeger Słoneczne narty w Zillertal ©Zillertaltourismus fot. Max Draeger

Ważne daty w marcu 2024 roku: