Skip to main content
umpa

Narciarstwo biegowe w Trydencie - 1200 km tras

Autor: |
supernordicskipass.it
supernordicskipass.it

Dzięki arenie narciarskiej Super Nordic Skipass obejmującej 1200 kilometrów tras
NARCIARSTWO BIEGOWE W TRYDENCIE STOI NA POZIOMIE ŚWIATOWYM

Jedenaście najnowocześniejszych ośrodków oraz niezliczone inne propozycji czynią terytorium regionu trydenckiego upragnionym celem miłośników wąskich nart. Poza tym karta umożliwia wejście do 21 zrzeszonych ośrodków, które stworzyły bezpieczne i komfortowe warunki do uprawiania narciarstwa.


Narciarstwo biegowe to fascynująca dyscyplina o starożytnych korzeniach. Region Trydentu, z uwagi na wyjątkową oprawę środowiskową i najnowocześniejszą infrastrukturę, stworzył doskonale warunki dla powstających tu ośrodków tego sportu. Jedenaście głównych stacji narciarskich rozrzuconych po dolomickich dolinach. Na szczególną uwagę zasługuje szlak Lago di Tesero (18 km tras z gwarantowanym naśnieżaniem), tu w 2013 roku po raz trzeci w ciągu 22 lat będą odbywać się mistrzostwa świata w narciarstwie biegowym.  Doliny Fiemme i Fassa są powszechnie znane jako kolebka narciarstwa biegowego całego łańcucha alpejskiego. Inne ośrodki znajdują się na przełęczach Lavazè (80 km tras przygotowanych przez zespół profesjonalnych techników i liczne szlaki w pełni zadowolą wymagania każdego narciarza) i San Pellegrino.

W Primero z kolei znajdziemy trasy na przełęczy Passo Cereda z pętlami o różnej długości i o różnym stopniu trudności, a także trasy z homologacją umożliwiającą organizowanie zawodów krajowych i międzynarodowych. W Prà delle Nasse, niedaleko San Martino di Castrozza, ośrodek biegowy oferuje trzy pętle biegnące między olchowymi laskami i zamarzniętymi strumykami: znajduje się tu jedna łatwa trasa dla początkujących, o średnim stopniu trudności, prowadząca przez rozległe słoneczne łąki, oraz jeden trudniejszy szlak biegnący przez gęsty jodłowy las.

Innym miejscem goszczącymi miłośników nart biegowych jest Altipiani di Folgaria, Lavarone i Luserna. W Passo Coe, w pobliżu Folgaria, znajduje się rozległa równina leżąca na wysokości 1600 metrów, gdzie liczne szlaki z homologacją Fisi umożliwiająca organizowanie zawodów krajowych i międzynarodowych stanowią doskonałą odpowiedź na różne wymagania. Z kolei w Lavarone mieści się Ośrodek Millegrobbe, miejsce, w którym spotykają się płaskowyże rejonu Wenecji Euganejskiej i Trydentu i w którym odbywają się międzynarodowe zawody w biegach narciarskich Millegrobe.
W sercu regionu trydenckiego znajdziemy ośrodek Centro delle Viote sul Monte Bondone, oferujący różnego rodzaju skąpane w słońcu trasy. Miejsce ma bardzo dobre połączenie z Trydentem. W ośrodku Paganella natura stworzyła idealne warunki do uprawiania narciarstwa biegowego – trasy biegnące wokół jeziora Andalo i wśród otaczających go lasów stanowią wyważoną mieszankę zabawy i wytrawnego sportu.

W zachodniej części w prowincji Madonna di Campiglio znajdują się 4 szlaki Passo Campo Carlo Magno, ukryte w Parku Naturalnym Adamello Brenta, posiadające homologazję FISI i doskonale dostosowane do różnych poziomów doświadczenia, idealne zarówno do uprawiania biegów w technice łyżwowej i klasycznej.  Jest jeszcze Vermiglio, w dolinie Val di Sole, tu trasy znajdują urzekającą oprawę iglastych lasów, charakterystycznych górskich chat i górskich szczytów.

Na prawdziwych miłośników czeka Super Nordic Skipass – arena zrzeszająca 21 ośrodków oferujących łącznie 1.200 kilometrów tras pomiędzy regionami Trydentu, Wenecji Euganejskiej i masywem Apeninów Modeńskich. To raj dla narciarstwa biegowego, położony w większości na terytorium regionu trydenckiego, obejmujący jedenaście opisanych placówek, do których należy dołączyć ośrodki regionu weneckiego - Gallio Campomulo, Asiago, Campolongo Rotzo, Enego, Cesuna, Monte Corno Lusiana, Fontanella Lusiana, Le Montagnole-Recoaro i Alta Lessinia, a także te należące do obszaru modeńskiego - Boscoreale, w sercu masywu Appennino Tosco-Emiliano. Mówimy o największym okręgu narciarstwa biegowego w całym łańcuchu alpejskim.

Info:   www.supernordicskipass.it.

Więcej informacji o narciarstwie biegowym można znaleźć w książkach z naszej księgarni.

Ciąg dalszy pod galerią
supernordicskipass.it supernordicskipass.it

Mapy tras biegowych w Trydencie