Skip to main content

Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Alpejskim Niepełnosprawnych EDF CUP 2011

Autor: |
(źródło: www.start.bielsko.pl)
(źródło: www.start.bielsko.pl)

Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Alpejskim EDF CUP są cyklicznie odbywającą się imprezą od 2004 r. Zawody pozwalają na wyłonienie Mistrzów Polski Niepełnosprawnych w slalomie i slalomie gigancie. Odbywają się na stokach posiadających homologację FIS. Zawody te mają wymiar nie tylko sportowy, ale też społeczno-edukacyjny. Ich konwencją jest integracja osób niepełnosprawnych, a także dotarcie do jak najliczniejszej grupy takich osób, które jeszcze nie spotkały się z taką formą aktywności, poprzez relacje w środkach masowego przekazu. Partnerami i sponsorami Mistrzostw są Ministerstwo Sportu i Turystyki RP, Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „START” oraz Polski Komitet Paraolimpijski Sponsorem tytularnym od samego początku Mistrzostw jest Grupa EDF w Polsce.

Informacje o zawodach

Biuro zawodów:
Hotel Morawa
Stara Morawa 11A
57-550 Stronie Śląskie
czynne od poniedziałku 21.02

Zgłoszenia

Zgłoszenia przyjmujemy drogą mailową na adres startbielsko@tlen.pl do 16.02.2011. Formularz dostępny na stronie www.start.bielsko.pl lub poniżej Artykułu. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Trasy:
Trasa C (slalom gigant i slalom) z homologacją FIS.

Program zawodów

piątek, 25.02
do 18:00 zakwaterowanie i rejestracja zawodników
20:00 odprawa techniczna

sobota, 26.02
9:00 slalom gigant – 1 przejazd
12:00 slalom gigant – 2 przejazd
18:00 odprawa techniczna
19:00 ceremonia wręczenia nagród za slalom gigant

niedziela, 27.02
9:00 slalom – 1 przejazd
12:00 slalom – 2 przejazd
15:00 ceremonia wręczenia nagród za slalom
       
Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu zawodów

 

Beskidzkie Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „Start”
ul. Karola Miarki 15, 43-300 Bielsko-Biała
tel. +48 33 812 44 40, +48 601 396 145

Beskidzkie Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „Start” w Bielsku-Białej jest stowarzyszeniem kultury fizycznej, prowadzącym działalność statutową na rzecz osób niepełnosprawnych. Należy do Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „Start”, którego było jednym z członków założycieli. BZSR „Start” ma duże doświadczenie w przygotowywaniu imprez sportowych, również tych o randze Mistrzostw Polski. Cyklicznie organizuje Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Alpejskim, Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym, Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego i inne. Ponadto prowadzimy całoroczny cykl szkoleń sportowych w pięciu sekcjach: lekkiej atletyki, kolarstwa, narciarstwa alpejskiego tenisa stołowego i boccia. Dzięki temu kilku naszych zawodników regularnie bierze udział w Mistrzostwach oraz Pucharach Świata i Europy.

(źródło: www.start.bielsko.pl) (źródło: www.start.bielsko.pl)