Skip to main content

Mistrzostwa Dolnego Śląska Amatorów rozegrane

Autor: |
MPA foto: D.Sitnik

23 lutego w stacji narciarskiej Lądek Zdrój rozegrane zostały 8. zawody z cyklu eliminacji do Mistrzostw Polski Amatorów w narciarstwie alpejskim. Były to jednocześnie Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w slalomie gigancie.

Pomimo niezbyt sprzyjających warunków atmosferycznych na starcie kolejnych eliminacji do Mistrzostw Polski Amatorów, które rozegrane zostały w minioną sobotę w Lądku Zdroju, stawiło się blisko 40 zawodników z całego kraju. Opady świeżego śniegu, a co za tym idzie miękka trasa nie zniechęciły ich do rywalizacji o jak najlepsze czasy w slalomie gigancie.

Najszybszy na 700 - metrowej trasie o różnicy wysokości wynoszącej ponad 120 metrów był tego dnia Wojciech Gajewski z Zakopanego, startujący w kategorii wiekowej 56 lat i więcej. Uzyskał on podczas dwóch przejazdów najlepszy wynik dnia wynoszący 1 minutę 4 sekundy i 42 setne i zdobył tym samym tytuł Mistrza Dolnego Śląska Amatorów w slalomie gigancie.

Zawodnicy zgodnie przyznawali, że poza rywalizacją najważniejsza dla nich była dobra zabawa, a najbardziej cieszył ich fakt, że wszyscy startujący ukończyli swoje przejazdy.

Przed alpejczykami jeszcze tylko dwa eliminacyjne starty. 9 marca zmierzą się na Długiej Polanie w Nowym Targu, natomiast 15 marca wystartują na Stożku w Wiśle. Po zakończeniu tych dwóch imprez, przed najlepszymi amatorami wśród narciarzy alpejskich pozostanie już tylko wielki finał zawodów, który odbędzie się 13 kwietnia na Kasprowym Wierchu.