Skip to main content

Matterhorn Alpine Crossing - wielkie otwarcie 30 czerwca 2023 roku

Autor: |

Uruchomienie nowej gondoli Matterhorn Glacier Ride oznacza zakończenie wspaniałego projektu transgranicznego: Matterhorn Alpine Crossing, pierwszego ciągłego połączenia między Szwajcarią a Włochami przez grzbiet Alp. Ceremonię otwarcia w dniu 30 czerwca 2023 r. poprowadzi szwajcarsko-włoska prezenterka Michelle Hunziker, która powita gości na nowej stacji początkowej Testa Grigia na wysokości 3480 metrów na granicy szwajcarsko-włoskiej.

Projekt Matterhorn Alpine Crossing jeszcze bardziej zbliża do siebie dwie destynacje - Zermatt i Cervinię (IT). 1 lipca po raz pierwszy odwiedzający będą mogli przekroczyć granicę między Szwajcarią a Włochami nie tylko na nartach i snowboardzie, ale także na „z buta”. Nowy obiekt Matterhorn Glacier Ride II zamyka ostatnią lukę między Zermatt i Cervinią, urzeczywistniając długo utrzymywaną wizję najwyższej alpejskiej przeprawy wyciągiem narciarskim.

Markus Hasler, CEO Zermatt Bergbahnen, komentuje: "Matterhorn Alpine Crossing otwiera ogromny potencjał turystyczny dzięki nowemu połączeniu przez Alpy między Zermatt i Cervinią. Dostępność nowych tras dla naszej istniejącej międzynarodowej klienteli, a także otwarcie nowych rynków, zapewni interesujące produkty uzupełniające zarówno dla osób podróżujących indywidualnie, jak i małych grup". Franz Julen, prezes zarządu Zermatt Bergbahnen, dodaje: "Matterhorn Alpine Crossing to znacznie więcej niż tylko podróż wyciągiem. To marka, która oznacza wyjątkowe, wysokiej jakości doświadczenie między dwoma krajami i kulturami w segmencie premium. I robi to, zawsze utrzymując Matterhorn w centrum uwagi, zarówno z Zermatt, jak i z Włoch".

Ostatni etap budowy w maju 2023 r.

Prace nad nową koleją są obecnie na końcowym etapie. W maju i czerwcu 2023 r. odbędzie się instalacja gondoli, wewnętrzne uruchomienie i kontrole bezpieczeństwa przeprowadzone przez Federalny Urząd Transportu. Nowa instalacja połączy górną stację Matterhorn Glacier Paradise na wysokości 3883 m z Testa Grigia na wysokości 3480 m.

Markus Hasler, CEO Zermatt Bergbahnen, wyjaśnia: "Na placu budowy dokonano wyczynu w szczególnie trudnych warunkach. Dodaje: "Dzięki braku pylonów, nowy wyciąg wydaje się unosić nad lodowcem, zapewniając pasażerom niezapomniane wrażenia!". Aby sprostać złożonym warunkom tego wysokogórskiego regionu alpejskiego, wybór padł na wyjątkowo odporny na wiatr system gondoli z trzema linami od południowotyrolskiego producenta wyciągów LEITNER - podobnie jak wcześniej zdecydowano się na budowę Matterhorn Glacier Ride I. Kabiny zostały również zaprojektowane przez projektanta Ferrari Pininfarinę, co jest gwarancją legendarnego komfortu. Nowy wyciąg będzie również wyposażony w kabiny Crystal Ride ze szklanymi podłogami, oferujące niezakłócony widok na lodowiec Théodule.

Dzień otwarty dla szerokiej publiczności

Kiedy nowa kolejka gondolowa zostanie oddana do użytku 1 lipca 2023 r., odbędzie się dzień otwarty dla szerokiej publiczności. Podczas tego wydarzenia zainteresowani mogą skorzystać z bezpłatnej przejażdżki Matterhorn Glacier Ride II z górnej stacji Klein Matterhorn do dolnej stacji Testa Grigia i z powrotem.