Skip to main content
umpa

Jak powinniśmy ubierać się na narty?

TABAN - Kurtka narciarska (foto: zalando.pl)
TABAN - Kurtka narciarska (foto: zalando.pl)

Fani nart i snowboardu już nie mogą doczekać się zimowej aury. W ferworze przygotowań warto zastanowić się, co warto włożyć na siebie, wybierając się na stok. Zwykła kurtka czy buty, w których chodzimy na co dzień, mogą nie zdać egzaminu…

Co pod spód?
Zanim oddamy się śnieżnemu szaleństwu, należy się do niego właściwie przygotować. Poza okryciem wierzchnim niezwykle ważne jest posiadanie odpowiedniej bielizny. Powinna zapewniać poczucie ciepła i suchości. Ponadto musi być niezwykle elastyczna i dobrze dopasowana, by nie krępowała naszych ruchów. Pod kurtkę warto założyć też np. bluzę, która zapewni ochronę termiczną.

Nie straszny wiatr i woda
Jeśli posiadamy już odpowiednią bieliznę i odzież, możemy zacząć troszczyć się o okrycie wierzchnie. Przy zakupie kurtki i spodni bądź kombinezonu, najważniejszy jest materiał, z którego zostały wykonane. Powinien być on odporny na wiatr i wodę. Dodatkowo dobrze, gdy zapewnia wentylację, odprowadzając wilgoć i przepuszczając powietrze. Warto mieć kurtkę, która spełni swoją rolę zarówno w trzaskający mróz, jak w czasie słonecznego dnia na stoku. Należy także zwrócić uwagę na kaptur, który powinien być na tyle obszerny, aby spokojnie można było zmieścić pod niego także czapkę. W sezonie zimowym nie ma problemu ze znalezieniem odpowiedniego ubioru na stok. Opens external link in new windowSzeroki wybór kurtek znajdziesz również online np. w sklepie internetowym Zalando.pl.

Funkcjonalność i wygoda
Warto też zwrócić uwagę na użyteczność pewnych dodatków. Różnego rodzaju ściągacze czy zapięcia na pewno okażą się przydatne. Ważne są też odpowiednie kieszenie, do których będziemy mogli schować niezbędne rzeczy, takie jak klucze, dokumenty czy karnet, bez konieczności rozpinania kurtki. Nie zapominajmy też o specjalnych rękawiczkach, skarpetach czy goglach.
Zdania co do strojów są podzielone, jedni uważają, że wystarcza odpowiednia bielizna termiczna a okrycie wierzchnie jest bez znaczenia. Jest to kwestia bardzo indywidualna. Najważniejsze, aby nam było ciepło i wygodnie, żeby szusowanie na stoku było czystą przyjemnością.

TABAN - Kurtka narciarska (foto: zalando.pl) TABAN - Kurtka narciarska (foto: zalando.pl)