Skip to main content
umpa

Gorący weekend dla miłośników narciarskiej rywalizacji.

Autor: |
(foto: archiwum TBS)
(foto: archiwum TBS)

Amatorzy narciarstwa o sportowym zacięciu, będą mieli szanse spróbować swych sił  podczas eliminacji do Mistrzostw Polski Amatorów. Dzisiaj stanęli na stracie w Korbielowie, a jutro rywalizować będą w Kluszkowcach. Dziś także w Kluszkowcach ruszyły kolejne zawody  z cyklu AZS Wintercup, w których rywalizują najlepsi alpejczycy wśród studentów. Zawody te kolejny rok z rzędu zostały objęte patronatem stworzonego przez Andrzeja Bachledę - Curusia, programu TAURON Bachleda Ski.
 
Zdaniem organizatorów obu eliminacji Mistrzostw Polski Amatorów, główna idea, jaka przyświeca przeprowadzaniu tych zawodów, to popularyzacja regionu oraz sportów zimowych, upowszechnianie aktywnego wypoczynku, jak również integracja i aktywizacja środowiska narciarskiego. Będą to pierwsze zawody w tym sezonie, które pozwolą zakwalifikować się najlepszym narciarzom do wielkiego finału, jaki zostanie rozegrany w marcu na Kasprowym Wierchu.

Zimowa aura powróciła w góry, dzięki czemu zapowiadają się doskonałe warunki podczas weekendowych imprez. Temperatury na poziomie 6-8 stopni poniżej zera, jak również wyglądające co jakiś czas zza chmur słońce, to pogoda, na jaką mogą liczyć wszyscy zawodnicy startujący w piątkowej i sobotniej rywalizacji.

<content>19112</content>

Akademickie zawody AZS Wintercup w Kluszkowcach, to drugi w tym sezonie przystanek tego emocjonującego cyklu. Docelowo, puchar odwiedzi aż 5 ośrodków narciarskich w Polsce, zaś finał rozegrany zostanie na stoku Harenda w Zakopanem, gdzie wyłoniony zostanie najlepszy narciarz wśród polskich studentów. Nawiązana w ubiegłym sezonie współpraca z Akademickim Związkiem Sportowym, przyniesie także i tej zimy niesamowite emocje wszystkim studentom.

Piątkowe zmagania amatorów w Korbielowie odbędą się na stoku Baba, a ich organizatorem jest MOSiR w Żywcu. Trasa przejazdu liczyć będzie 900 metrów długości oraz ok. 170 metrów przewyższenia. Początek zawodów przewidywany jest na godzinę 12:00. Więcej informacji udzieli Centrum Informacji Kulturalno-Turystycznej w Żywcu pod numerem telefonu 33 861 43 10. W piątek 11 stycznia, biuro zawodów usytuowane będzie przy „GOPRówce”, obok dolnej stacji wyciągu krzesełkowego.

Pierwsze sobotnie przejazdy odbędą się o godzinie 10:00 w Ośrodku Narciarskim CZORSZTYN-SKI w Kluszkowcach. Parametry trasy, podobnie jak w Korbielowie, wyniosą odpowiednio  900 metrów długości i ok. 150 metrów przewyższenia. Biuro zawodów w dniu imprezy znajdować się będzie w restauracji przy dolnej stacji krzesełka. Więcej informacji pod numerem telefonu 18 265 02 22, wew. 119.

Dodatkowe informacje oraz zdjęcia dostępne są na:

(foto: archiwum TBS) (foto: archiwum TBS)