Skip to main content
umpa

„Go There Pant” innowacyjne spodnie sportowe dla Pań

Autor: |
„Go There Pant”
„Go There Pant”

Założony przez kobiety startup SheFly Apparel zdobył nagrodę Outdoor Retailer Innovation za spodnie „Go There Pant”. Prowadzona przez współzałożycielki, Georgię Grace Edwards i Charlotte Massey, SheFly Apparel to marka odzieży damskiej, której misją jest dostarczanie produktów, które sprawiają, że outdoory są bardziej dostępne dla wszystkich. Spodnie Go There™ Pant wyposażone są w drugi, opatentowany zamek błyskawiczny (oprócz tradycyjnego zamka), który pozwala wygodnie i bezpiecznie załatwić swoje potrzeby na świeżym powietrzu.

SheFly® to marka odzieży outdoorowej, która dzięki opatentowanej konstrukcji zamka błyskawicznego ułatwia kobietom uprawiającym sporty outodoorowe załatwianie potrzeb fizjologicznych. Naszym popisowym produktem jest trzysezonowa linia spodni z dyskretnym zamkiem błyskawicznym, który pozwala kobietom na swobodę ruchów na świeżym powietrzu bez narażania się na zbędny kontakt z mrozem i postronnym obserwatorem.

O firmie mówią założycielki

Naszą misją jest zrewolucjonizowanie odzieży damskiej i dostosowanie jej do potrzeb każdego-od wędrówek, przez wyprawy, po służbę na pierwszej linii frontu. Dzięki naszej opatentowanej technologii dyskretnego zamka błyskawicznego, która umożliwia każdej kobiecie "pójść za potrzebą” w terenie. Więcej niż jedna na trzy kobiety miała wypadek podczas załatwiania potrzeb fizjologicznych na świeżym powietrzu, a naszym głównym przekonaniem jest to, że problemem nie jest nasza anatomia, ale nasze ubrania.

Nasza historia

Latem 2016 roku współzałożycielka Georgia Grace Edwards pracowała jako jedna z garstki kobiet-przewodników na lodowcu Mendenhall w Juneau na Alasce. Spędzając 8-12 godzin dziennie na lodzie, Georgia Grace zdała sobie sprawę z poważnego utrudnienia, z jakim musiała się zmierzyć, jeśli chodzi o „korzystanie z łazienki” na lodowcu. W porównaniu z jej męskimi współpracownikami, którzy mogli po prostu odwrócić się, by załatwić potrzebę, ona była zmuszona wędrować przez szczeliny, dopóki nie znalazła prywatności, całkowicie zdejmować 3-4 warstwy w temperaturach poniżej zera, robić swoje, zakładać wszystko z powrotem i wracać do towarzyszy.

To była strata czasu i energii, i często uczucie zimna pozostawało przez wiele godzin, do tego stopnia, że zaczęła ograniczać spożycie wody — historia nie jest rzadka wśród kobiet uprawiających wspinaczkę i wędrówki po górach

Latem 2017 roku współzałożycielki Georgia Grace Edwards i Bianca Gonzalez poznały się podczas stażu w Goldman Sachs w Salt Lake City w stanie Utah. Połączyły się podczas długich wędrówek wytrzymałościowych w całym stanie i doświadczyły kilku „niezręcznych przerw” w terenowej łazience podczas długich wędrówek

Bianca, podobnie jak wiele innych kobiet, znała ten problem aż za dobrze, ale kiedy ona i Georgia Grace szukały odpowiedzi na rynku, nic nie było w stanie tego rozwiązać. Odkryły, że rozwiązania typu "zrób to sam" są zawodne, sukienki turystyczne są niekompatybilne z uprzężami wspinaczkowymi i pozostawiają cię bezbronną na mrozie, a urządzenia do oddawania moczu przez kobiety (FUD) sugerują, że jest coś nie tak z kobiecą anatomią (nie wspominając o ich tendencji do przelewania się i problemów sanitarnych!).

Georgia Grace i Bianca wiedziały, że musi być lepszy sposób, Georgia Grace gdzie zaczęła tworzyć pierwsze prototypy i biznesplan dla SheFly®. Spotkały się również z Charlotte Massey, studentką Middlebury i doświadczoną wspinaczką i alpinistką. Biorąc pod uwagę jej osobiste doświadczenia, Charlotte natychmiast poznała wartość SheFly® w outdoorze i razem, trzy studentki  Middlebury założyły SheFly Apparel LLC na początku 2018 roku.

Zespół dopracował projekt zamka błyskawicznego, złożył wnioski patentowe i poddał spodnie testom podczas wędrówek po całym świecie. Charlotte spędziła osiem miesięcy na testowaniu projektu podczas prowadzenia badań w ramach stypendium Thomas J Watson Fellowship. Testowała spodnie podczas trekkingu Annapurna Circuit w Nepalu, wspinaczki górskiej w północnych Indiach, wędrówki O Circuit w burzliwym Torres del Paine i wspinaczki na Aconcague, najwyższą górę świata poza Azją.

Przetestowaliśmy nasze SheFlys® w górach na całym świecie i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, gdzie "pójdziesz" podczas swojej następnej przygody.

Fakty dotyczące firmy

  • SheFly® jest w całości własnością kobiet i jest przez nie zarządzana.
  • Założyły nas Georgia Grace Edwards, Bianca Gonzalez i Charlotte Massey.
  • Zarejestrowaliśmy się jako Vermont LLC w sierpniu 2018 r.
  • Uzyskaliśmy status oczekującego patentu w lipcu 2018 roku i od tego czasu otrzymaliśmy kilka patentów i znaków towarowych.
  • Od jesieni 2018 roku zespół założycielski pracował zdalnie przez trzy lub więcej stref czasowych. Zbudowaliśmy SheFly podczas pracy w Indiach, Nepalu, Argentynie, Czechach, Nowym Meksyku, Bostonie i stanie Waszyngton. Teraz nasz zespół zakłada siedzibę główną w Gunnison, w stanie Kolorado.
  • Od czasu, gdy latem 2020 roku nieoczekiwanie musieliśmy wstrzymać produkcję spodni z powodu zamknięcia fabryki i globalnego załamania się łańcuchów dostaw w związku z pandemią COVID-19, zgromadziliśmy listę prawie 6000 chętnych klientów.
Ciąg dalszy pod galerią
„Go There Pant” „Go There Pant”

„Go There Pant”