Start 1278m
Meta 836m
Różnica wzniesień 442m
Ilość bramek 53

Drugi z kolei gigant w Kranjskiej Gorze zakończył się tym samym składem podium, co zawody rozegrane w piątek. Trudna technicznie trasa, zwłaszcza w jej drugiej części, wymagała od zawodników wielkiej sprawności. Dodatkowo nie została ona przygotowana zbyt twardo i z przejazdem każdego następnego zawodnika stawała się coraz bardziej dziurawa. Najlepiej w tych warunkach poradził sobie Austriak Marcel Hirscher. Ten młody, dwudziestoletni zawodnik, zanotował piąty czas pierwszego przejazdu tracąc 0,47s do prowadzącego Kjetila Jansruda. Drugi przejazd, po mocno juz zniszczonej trasie był wielkim popisem Hirschera, który osiągnął czas niemal o sekundę lepszy o kolejnego zawodnika. Ostatecznie Hirscher zwyciężył z przewagą 0,45s nad Jansrudem. Drugi po pierwszym przejeździe Massimiliano Blardone zaprzepaścił swoje szanse słabym drugim, w którym wyraźnie nie mógł sobie poradzić z nierównościami, przez co w rezultacie wylądował na czwartej pozycji ze stratą 0,86s. Na trzecim stopniu podium stanął zwycięzca piątkowych zawodów Ted Ligety. Warty uwagi jest również występ Niemca Fritza Dopfera, który startując z pięćdziesiątym drugim numerem, jadąc po zrujnowanej trasie zakwalifikował się do finałowej trzydziestki na pozycji dwudziestej czwartej, którą poprawił w drugim przejeździe ostatecznie zajmując siedemnaste miejsce.