Skip to main content

Freeride Film Festival - Tour 2012 Przybliżamy narciarstwo niepełnosprawnym

Plakat FFF
Plakat FFF

Freeride Film Festival Tour 2012, który odbędzie się już 17 listopada br. w Warszawie to nie tylko przegląd wspaniałych filmów o jeździe poza trasami skierowany do fanów białego szaleństwa. Organizatorzy zaprosili na pokaz dzieci z Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki TPD „Helenów”. W trakcie festiwalu zostanie zorganizowana zbiórka pieniędzy na organizację obozu narciarskiego dla niepełnosprawnych!

- Na sali kinowej dzieci zaproszone z ośrodka w Helenowie będą mogły poczuć emocje, jakie daje jazda na nartach i snowboardzie w pięknej scenerii gór na całym świecie. Nie poprzestaniemy tylko na tym. Podczas festiwalu zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy na organizację obozu narciarskiego z udziałem wykwalifikowanych instruktorów i specjalistycznego sprzętu dla dzieci niepełnosprawnych  – mówi organizator FFF, Wojciech Sularz.

Po raz pierwszy podopieczni helenowskiego ośrodka mogli spróbować jazdy w specjalistycznych wózkach na Górce Szczęśliwickiej w marcu br. Planowany na przyszły rok obóz ma pozwolić im cieszyć się śniegiem i jazdą przez siedem dni w jednym z polskich ośrodków narciarskich.

- Zbiórka pieniędzy to dopiero początek. Powodzenie projektu zależy teraz od sponsorów. Cel jest szczytny i liczymy na poparcie mediów – mówi Maciej Fischer współorganizator FFF.

Pokaz festiwalowy połączony ze zbiórką pieniędzy odbędzie się 17 listopada br. w warszawskim Kinie Atlantic przy ul. Chmielnej 33. Start o godzinie 19.00. Ceny biletów to 20,- zł normalny i 15,- zł ulgowy. Bilety będą do kupienia w kasach kina, a w czasie pokazu będzie można wygrać pobyt dla dwóch osób w jednym z alpejskich kurortów oraz skipassy wybranych ośrodków austriackich!!!

W tym roku Festiwal odwiedził już Hamburg, Innsbruck oraz Wiedeń i po raz pierwszy przybywa do Warszawy. Dokładne informacje o programie, trailerach filmów, miejscach imprez festiwalowych, godzinach rozpoczęcia, sprzedaży biletów itd. można znaleźć na stronie Opens external link in new windowwww.freeridefilmfestival.at  
oraz Opens external link in new windowwww.nartyfilm.pl .

W Warszawie odbędą się pokazy następujących filmów:

Sandra Lahnsteiner i Melissa Presslaber za cel swojej podróży wybrały Maroko. Tam, w górach Atlas, szukały możliwości zrealizowania ciekawych zjazdów na nartach. Miały tam okazję poznać regionalny folklor, gościnność Marokańczyków a także odwiedziły Marrakesz, który leży u podnóża Atlasu Wysokiego na wysokości 465 m n.p.m.. Sandra i Melissa zjechały z Mt. Toubkal 4167 m n.p.m., najwyższego szczytu Maroka i Afryki Północnej. „ Shukran Marocco” znaczy „ Dziękuję Maroko” i jest wyznaniem miłości tych dziewczyn skierowanym do kraju, w którym mogły przeżyć tak niesamowitą przygodę i doświadczyć wspaniałe chwile.

Mitch Tölderer, Freeride-World-Tour Champion 2011 i jego żona Bibi Pekarek czują się jak w domu w Hungerburg obok Innsbruka, u podnóża Nordkette. W towarzystwie czołowego snowboardzisty Jeremego Jonesa wyruszają w opuszczony przez człowieka o tej porze roku, stromy, górzysty teren. W trakcie ich wyprawy panują bardzo niskie temperatury i jednocześnie jest kilku metrowa warstwa świeżego śniegu. Ten rejon oferuje im ogromny obszar i całą masę możliwości do zjazdu, gdzie jeszcze nikt do tej pory nie zjeżdżał „Big- Mountain- Lines”. Zobaczymy fragment z 75 minutowej wielkiej produkcji „ Further”

Do programu festiwalu został włączony nowy film Xaviera de le Rue, obecnie najsłynniejszego Big Mountain snowboardzisty. „White Noise” film o przekraczaniu granic, zaangażowaniu i motywacji Xaviera. Stawia on sobie cały czas nowe, ambitne cele wytyczając wciąż nowe linie zjazdu.
„Another Day in Paradise” kolejna produkcja, w której wystąpili jedni z najlepszych na świecie friskijerzy i snowboarderzy jak np. Flo Orley a także i sami producenci filmu Matthias „Hauni“ Haunholder i Matthias Mayr. Ogromny opad śniegu w Północnych Alpach dał im nowe możliwości zjazdów. Po zimie spędzonej w rodzinnych górach Mayr stwierdził: „Każdy dzień tam w górach,
był dla nas jak dzień spędzony w raju.” I tak też zatytułował ten film.

<content>19112</content>

Kolejny film to „ Lost and Found” . Ostatniej zimy spadły rekordowe ilości śniegu w Tyrolu i w samym Arlberg. W tym filmie możemy zobaczyć Stefana Häusl und Björn Heregger, którzy po ukończeniu Freride-World Tour, znaleźli u siebie, w rejonie Arlberg niesamowitą, zapierająca dech w piersiach linie zjazdu. Wykorzystując świetne warunki śniegowe, które dawały nowe możliwości udali się w góry, gdzie spali u ich podnóża. Ich ogromna motywacja, wytrwałość i upór w realizacji celów pomogły im spędzić trudne chwile w bardzo wymagających i nie sprzyjających warunkach. Czekali
na odpowiedni moment, który pozwoli im pokonać tę wymagającą linię zjazdu. To wszystko po to aby zrealizować swoje marzenia i dokonać bardzo trudnego i zarazem niesamowitego zjazdu.

Film „ Time for the Whiteroom” produkcji Daniela Regensburgera i Alexandra Hoffmanna, pochodzących z Innsbrucka, ukazuje freeridową przygodę w górach Tyrolu, Norwegii, w Kirgistanie i na Alasce. Zapierające dech w piersiach widoki, obrazy przyrody, niesamowite sceny w głębokim śniegu( puchu), zdjęcia z „Big-Mountain-Lines”, sprawiają, że serca freeriderów biją szybciej.

Moderatorem festiwalu będzie gwiazda freeridu doskonale znana w tym środowisku, Harry Putz!

Festiwal nie mógłby się odbyć gdyby nie pomoc przyjaciół takich jak Lotto, PKL, Fundacja Nasz Kasprowy, Gemini Holdings. Patronat medialny nad imprezą objęło radio Chili ZET, TVN Opens external link in new windowWarszawa oraz portal hivermag.pl. Organizatorem festiwalu jest Tatra Group we współpracy z Fischer & Zubek PR Partners Sp. z o.o.

Plakat FFF Plakat FFF