Skip to main content
umpa

Francja wprowadza bardzo atrakcyjne warunki anulacji rezerwacji w hotelach i apartamentach

Autor: |
Thibaud - nasz przewodnik (foto: PB Narty.pl)
Thibaud - nasz przewodnik (foto: PB Narty.pl)

Francuskie ośrodki narciarskie z zaniepokojeniem podają informację o obłożeniu miejsc noclegowych w ośrodkach narciarskich. W porównaniu do ubiegłego roku stan rezerwacji na 1 10 2020 jest niższy o ponad 26%.

  • Czy należy się obawiać wczesnej rezerwacji hotelu we Francji?
  • Czy odzyskam zaliczkę za apartament?
  • Co z moja zaliczką gdy ośrodek zostanie zamknięty?

Spadek w dużej mierze jest wynikiem obaw przed druga falą pandemii i obawami przed możliwymi restrykcjami, które mogą być wprowadzone przez rząd.

Największy spadek odnotowały największe stacje narciarskie, u nich rezerwacje zmniejszyły się o 30%, nieco lepiej wygląda sytuacja w małych – zwanych we Francji „station village” – tu spadek nie sięga 20%.

Hotelarze liczą się z całkowitym spadkiem rezerwacji w sezonie 2020 2021 o 19%. Głównym zmartwieniem może być brak turystów zagranicznych, wypełniających hotele w czasie między francuskimi świętami i feriami. Wynika to z francuskiej specyfiki, w przeciwieństwie do Włoch, Austrii i Szwajcarii większą część klientów na stokach stanowią nie cudzoziemcy, tylko Francuzi.

Czy należy się bać wczesnej rezerwacji hotelu?

Według naszych informacji, nie należy się obawiać wczesnej rezerwacji. W wielu ośrodkach ceny w tym sezonie są naprawdę niskie i może to być dobra okazja na tanie narty we Francji.

Większość operatorów hoteli i apartamentów turystycznych wprowadziła na sezon 2020 2021 bardzo elastyczne warunki anulacji rezerwacji przez klienta.

W przypadku lokalnego lockdownu, kwarantanny lub nałożonej przez lekarza izolacji klient odzyska wpłacone na poczet pobytu zaliczki. Przed rezerwacją warto zapoznać się z warunkami konkretnego obiektu.

Nie jest to tak trudne, w przeciwieństwie do Austrii i Włoch, większość apartamentów wakacyjnych we francuskich górach należy do jednego z kilku wielkich operatorów: Pierre et Vacances, Lagrange Vacances i grupa Odalys.

Przykładowe ceny w rezydencjach należących do Pierre et Vacances można sprawdzić tu:

Thibaud - nasz przewodnik (foto: PB Narty.pl) Thibaud - nasz przewodnik (foto: PB Narty.pl)