Skip to main content
umpa

Duel - całkiem ciekawa narta.

Autor: |

Szukając nart dla siebie, jeśli nasze poszukiwania ograniczymy tylko do dużych sklepów sieciowych, nie mamy szansy na nabycie sprzętu produkcji  wielu renomowanych firm. Do takich producentów należy włoska firma DUEL.

Duel przedstawia się tak:

„Narty Duel powstały w 2001 roku celem ich było zaspokojenie zaawansowanych narciarzy i zawodników. Doświadczenie najwyższej klasy zawodników, wykorzystane wysokiej  jakości materiały i technologie zrodziły narty, które są w stanie dostarczyć najwyższego poziomu przeżyć.

Duel to nie tylko narty.

Duel to plan, relacji z klientem. Ekskluzywny świat wspaniałych produktów, profesjonalizm, duch sportu, inicjatyw technicznych i szczęścia”

Duel w sezonie 2010/11 wypuścił 8 grup nart. Jak wyglądają możemy zobaczyć na rysunkach które dołączyłem poniżej. Do zapoznania się z parametrami zapraszam na stronę.

Dlaczego o nich piszę.
Dlatego, gdyż miałem okazję przetestować  a właściwie pojeździć na nartach Duel Allround – X-round Classcic.
Gdy te narty zostały mi zaproponowane przez przedstawiciela firmy Duel w Polsce miałem mieszane uczucia. Ale po dokładniejszym przyjrzeniu się i poczytaniu recenzji doszedłem do wniosku, że są warte uwagi. Kilka chwil zabawy na stoku z na Duel-ami, wystarczyły aby rozwiać wszystkie wątpliwości związane z wyborem.

W jakich warunkach je testowaliśmy?
Ja i mój syn jeździliśmy na stokach przygotowanych, zmrożonych, muldy zdarzały się sporadycznie. Natomiast było na trasach sporo ludzi. Nasze umiejętności można określić w skali którą prezentuje NTN na 5. Nasze spostrzeżenia w zupełności pokryły się z opisami z katalogu:
„Siła tych nart tkwi głównie w ich wszechstronności. Narta ta nie potrzebuje dużych umiejętności ze strony narciarza, ale pozwala mu płynąć na krawędziach, wspomagając równowagę i precyzję podczas skrętu, nie męcząc niepotrzebnie użytkownika.  X- Round jest doskonałą nartą na codzienne, wspaniałe doznania na śniegu.”

Moje narciarstwo polega na „zwiedzaniu”, najchętniej zjeżdżam za każdym razem inną trasą. Dzięki temu trasy którymi się poruszam są różnej trudności i wielokrotnie w różnym stanie.
Narty Duel  X- Round spisywały się w każdych warunkach doskonale i nie zmęczyły mnie nadto. Zmęczenie odczuwałem tylko wtedy kiedy chciałem, gdy miałem trochę stoku o odpowiednim nachyleniu i z mniejszą ilością współużytkowników.

Jak wybieracie narty do rekreacji z sportowym zacięciem to gorąco polecam uwadze tę firmę i ten model.
Autoryzowanym przedstawicielem firmy Duel w Polsce jest firma AJS GRUPA.