#
Skip to main content

Włochy: rząd zamierza przedłużyć zakaz podróżowania między regionami.

Autor: |
Lecimy bokiem

Podczas spotkania z gubernatorami nowa minister ds. autonomii Mariastelli Gelmini przedstawiła plan rządu zwalczania pandemii koronawirusa. Jednym ze środków ma być przedłużenie o 30 dni zakazu poruszania się między regionami (nawet jeśli znajdują się w żółtej strefie).

Dotychczasowy zakaz kończy się 25 lutego 2021, przedłużenie o ca 30 dni (mówi się o terminie 27 marca 2021) może oznaczać dla wielu regionów koniec sezonu narciarskiego, Słowo koniec nie jest właściwe, trudno kończyć coś, co się nie rozpoczęło. Dekret, za pomocą którego rząd w Rzymie chce przedłużyć zakaz, będzie dziś omawiany podczas obrad Rady  Ministrów.

Stanowisko rządu przedstawione podczas wieczornej telekonferencji ma być nowym otwarciem współpracy rządu w Rzymie z władzami regionów, w tym prowincji autonomicznych. "Nie możemy oczekiwać, że wezwiemy was do ratyfikacji decyzji, które już zostały podjęte, ale możemy i chcemy was prosić o udział w procesie decyzyjnym, który z pewnością będzie musiał być terminowy i usprawniony, ale który nie może być wam narzucony" – powiedziała ministra Gelmini. Dziś, 22 lutego 2021 poznamy szczegóły decyzji rządu.

Wielka polityka decyduje, mieszkańcy protestują. Na stoku Bardonecchia zorganizowano flash mob - cichy protest przeciwko zamknięciu wyciągów narciarskich. Narciarze ustawili się tworząc ogromny napis SOS. (Wideo poniżej)