#
Skip to main content

Ubezpieczenie narciarskie - jak działa?

Autor: |
Ubezpieczenie narciarskie - jak działa? (foto: mat. prasowe)

Zima to czas wyjazdów na narty i szalonej jazdy po stokach. Polacy coraz częściej korzystają z tego typu wypoczynku, co sprawiło, że na rynku pojawiły się dedykowane polisy ubezpieczeniowe, które mają pomóc wszystkim miłośnikom nart. W tym tekście opowiemy Ci nieco więcej o tym, jaki jest zakres ochrony polisy narciarskiej i dlaczego warto ją wykupić.

Na co możesz liczyć, wykupując ubezpieczenie narciarskiej?

Podobnie jak w przypadku polisy turystycznej, fundamentem jest pokrycie kosztów leczenie poza granicami kraju. Jest to niezwykle ważne ze względu na bardzo wysokie koszty usług medycznych w innych krajach. Innym ważnym punktem w umowie ubezpieczenia narciarskiego jest odpowiedzialność za pokrycie kosztów ratownictwa oraz następstw nieszczęśliwych wypadków. W Twojej polisie powinno znaleźć się również OC w życiu prywatnym.

Jak rozszyfrować skróty, które znajdziesz w ofercie?

Bardzo często ubezpieczalnie posługują się pewnymi skrótami, które oznaczają różnego rodzaju usługi związane z polisami. Zanim zdecydujesz się na konkretną polisę warto, żebyś wiedział ,co oznaczają konkretne skróty. Ułatwi Ci to wybór najlepszego rozwiązania.

KL – koszty leczenia

KR – koszty ratownictwa i poszukiwań

Ass – assistance

NNW – następstwa nieszczęśliwych wypadków

OC – odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

BP – bagaż podróżny

SS – sprzęt sportowy

Ubezpieczenie narciarskie bez KL, KR? To nie ma sensu!

Ubezpieczenie kosztów leczenia poza granicami Polski to, jak już mogłeś przeczytać wyżej, całkowita podstawa polisy narciarskiej. Pamiętaj, że wiele kurortów górskich nie ma swoich publicznych placówek medycznych i bardzo często turyści są zmuszeni do korzystania z usług placówek prywatnych, których opieka nie jest refundowana przez EKUZ. Kolejny punkt to ubezpieczenie kosztów ratownictwa. Wypadki na stokach często mają dramatyczny przebieg i potrzebna jest natychmiastowa pomoc wykwalifikowanych służb. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku poszukiwań. Zarówno ratownictwa medyczne, jak i grupy poszukiwawcze liczą sobie za swoje usługi bardzo dużo, co bez ubezpieczenia może zrujnować Twój portfel. Jeśli zainteresował Cię ten temat, to skrojone na Twoją miarę ubezpieczenie narciarskie online znajdziesz na https://www.polisanarciarska.pl/

Bagaż i sprzęt narciarski również pod ochroną

BP i SS to niejako tożsame elementy, które chronią Cię na wypadek zgubienia, kradzieży lub uszkodzenia bagażu i sprzętu narciarskiego. Jeśli przydarzy Ci się jedna z tych nieprzyjemnych sytuacji, będziesz mógł kupić wszystkie niezbędne rzeczy i otrzymać zwrot kosztów po przedstawieniu ubezpieczycielowi stosownych rachunków, które udokumentują wydatki.

Podsumowanie

Ubezpieczenie narciarskie z pozoru może nie różnić się niczym szczególnym od zwykłej polisy turystycznej, ale jak to często bywa, diabeł tkwi w szczegółach. Produkt dla narciarzy jest zbudowany w taki sposób, by pomóc w sytuacjach, które mogą wydarzyć się na stoku. Pamiętaj, że bezpieczeństwo jest najważniejsze, szczególnie gdy wyjeżdżasz z rodziną, która na Ciebie liczy. Nie warto ryzykować zepsutymi feriami dla niewielkiej oszczędności pieniędzy.