#
Skip to main content

FreeSki w Wiśle wspólna oferta ApartView i ośrodek Skolnity.

Autor: |
Skolnity - mapa ośrodka (foto: A. Kaleta)

Pod koniec lutego dotarła do nas informacja opisująca ciekawą promocję.

„Już od 25 lutego 2019 r. turyści rezerwujący apartamenty ApartView będą mogli korzystać z bezpłatnych karnetów narciarskich na wyciągu Skolnity Wisła. Promocja potrwa aż do końca pracy wyciągów, najpóźniej do 31 marca 2019 r. Miłośnicy białego szaleństwa mają dwie trasy do wyboru: rodzinną – niebieską o długości 1100 m oraz czerwoną dla bardziej zaawansowanych długości 980 m i nieograniczoną liczbę wjazdów czteroosobową kolejką linową.”

Skolnity - maskotka ośrodka (foto: A. Kaleta)
Skolnity - maskotka ośrodka (foto: A. Kaleta)
Skolnity - dolna stacja wyciągu (foto: A. Kaleta)
Skolnity - dolna stacja wyciągu (foto: A. Kaleta)
Skolnity - połącznie tras niebieskiej i czerwonej (foto: A. Kaleta)
Skolnity - połącznie tras niebieskiej i czerwonej (foto: A. Kaleta)
Skolnity - dolna stacja krzesełka (foto: A. Kaleta)
Skolnity - dolna stacja krzesełka (foto: A. Kaleta)

Opis wygląda zachęcająco, postanowiliśmy osobiście sprawdzić jak wyżej opisana promocja działa w rzeczywistości. Jako, że prognozy pogody, a szczególnie zapowiedzi wysokich temperatur, nie są zbyt korzystne dla miłośników białego szaleństwa postanowiliśmy czym prędzej wybrać się do Wisły. Termin pobytu został ustalony na najbliższy weekend tj. pierwsze dni marca.

<content>43787</content>

Jeszcze tylko rezerwacja apartamentu dla dwojga i wyjazd w piątkowy wieczór po pracy. Wpisujemy w nawigację nazwę apartamentu i w drogę. Z Katowic to niecałe 1,5 godziny jazdy. Na miejscu jesteśmy przed dwudziestą. Szybkie formalności związane z zameldowaniem, krótka informacja gdzie znajdziemy nasz apartament i można rozpocząć celebrowanie narciarskiego weekendu.

Kompleks ApartView

ApartView widok z Skolnit (foto: A. Kaleta)
ApartView widok z Skolnit (foto: A. Kaleta)
ApartView - miejsca parkingowe (foto: A. Kaleta)
ApartView - miejsca parkingowe (foto: A. Kaleta)
ApartView - podziemny parking (foto: A. Kaleta)
ApartView - podziemny parking (foto: A. Kaleta)
ApartView w Wiśle (foto: A. Kaleta)
ApartView w Wiśle (foto: A. Kaleta)

Kompleks ApartView znajduje się na zboczu Bukowej Góry, przy ulicy Bukowej 17. Jest to bardzo szczęśliwe położenie, zabudowania są jednymi z najwyżej usytuowanych w Wiśle. Roztacza się z tego miejsca piękny widok na centrum miasta oraz bliższe i dalsze wzgórza Beskidu Śląskiego. Po drugiej stronie doliny prezentuje się ośrodek narciarski Skolnityze swoimi dwoma oświetlonymi wieczorem trasami. Obydwa budynki zostały zaprojektowane w ten sposób by mieszkańcy każdego apartamentu wyposażonego w pokaźny taras mogli się cieszyć górską panoramą. Dla odwiedzających przygotowano częściowo zadaszone miejsca parkingowe oraz miejsca na podziemnym parkingu. W każdej klatce schodowej kursuje winda, która obsługuje wszystkie poziomy łącznie z garażem.

Pierwsze uwagi które wymieniliśmy po wejściu do naszego apartamentu typu studio to: jak tu ładnie i czysto. Jest on urządzony w nowoczesny minimalistyczny sposób. Udało się tutaj w przemyślany sposób, wydzielić część kuchenno-jadalną, wypoczynkową oraz sypialną.

Kuchnia jest w pełni wyposażona: elektryczna płyta do gotowania z piekarnikiem, zlew, zmywarka, lodówka z zamrażalnikiem, ciśnieniowy ekspres do kawy, czajnik elektryczny, toster, pełny zestaw nakrycia i garnków oraz inne niezbędne w takim miejscu przedmioty. Do posiłków można zasiąść przy stole z miejscem dla czterech osób. Część wypoczynkowa to wygodna sofa z okolicznościowym stolikiem.

W części sypialnej znajduje się podwójne łóżko. Na przeciwległej ścianie zamontowano telewizor, dzięki temu, że można go obracać, jest on dostępny i z sofy i z części sypialnej. Łazienkę wyposażono w małą umywalkę, toaletę i narożną kabinę prysznicową.

Znajdziemy tutaj również automatyczna pralkę i suszarkę do włosów. Jedna ze ścian apartamentu jest w pełni przeszklona, znajduje się w niej wyjście na taras ze stolikiem, krzesłami oraz parasolem przeciwsłonecznym. Wyposażenie apartamentu dopełniają przestronna szafa w przedpokoju oraz komoda z szufladami.

Na komodzie czeka na nas coś co wzbudza uśmiech na obliczu narciarza - darmowe skipassy do ośrodka narciarskiego Skolnity.

Apartament w ApartView

ApartView Wisła (foto: A. Kaleta)
ApartView Wisła (foto: A. Kaleta)
Jadalnia ApartView (foto: A. Kaleta)
Jadalnia ApartView (foto: A. Kaleta)
Kącik kuchenny w ApartView (foto: A. Kaleta)
Kącik kuchenny w ApartView (foto: A. Kaleta)
Sypialnia w ApartView Wisła (foto: A. Kaleta)
Sypialnia w ApartView Wisła (foto: A. Kaleta)

Narty na trasach ośrodka Skolnity

Sobotni poranek nieco rozczarowuje, niebo jest zasnute grubą warstwą chmur, a przez dolinę przewalają się pasma mgły. Z czasem zaczyna się jednak wypogadzać. Po śniadaniu wyruszamy na narty. Ośrodek Skolnity znajduje się w centrum Wisły nieopodal kompleksu trzech małych skoczni narciarskich. Od naszego miejsca zakwaterowania to niecałe 2,5km jazdy samochodem. Od głównej drogi wiedzie do niego stosunkowo wąska i bardzo stroma ulica dojazdowa. Przed podjazdem usytuowano dodatkowy parking z którego narciarze są transportowani na górę darmowym busem. Dla nas znalazło się miejsce na górnym parkingu.

Zmiana obuwia przygotowanie sprzętu i jeszcze tylko na chwilę zatrzymujemy się przed mapą ośrodka. Pracuje tutaj czteroosobowa kolej krzesełkowa włoskiej firmy Leitner, o długość 800m i różnicy poziomów 200m. Przy górnej stacji usytuowany jest 70m darmowy wyciąg linowy dla dzieci i początkujących.

Na narciarzy czekają tutaj dwie szerokie, naśnieżane i oświetlone wieczorem trasy:

  • niebieska o długości 1100m 
  • czerwona o długości 980m.

Dla głodnych i spragnionych przygotowano dwa punkty gastronomiczne u góry „Bistro na dachu Wisły” i przy dolnej stacji „Widoki pizza”.

Do wyciągu nie tworzy się kolejka praktycznie jeździmy na okrągło.
Z góry roztacza się wspaniały widok na Wisłę. Po wykonaniu paru obowiązkowych zdjęć ruszamy. Początek to łagodna polanka zakończona skrętem w lewo. W tym miejscu należy podjąć decyzję czy kontynuujemy jazdę trasą czerwoną czy niebieską. Na rozgrzewkę wybieramy ten drugi wariant. Trasy są bardzo dobrze przygotowane, nie brakuje śniegu, a po nocnym przymrozku podłoże jest twarde. Niebieska trasa przecina linię kolei krzesełkowej, dalej w dół prowadzi łagodnymi zakrętami. Po ponownym przecięciu lini wyciągu łączy się z trasą czerwoną by zakończyć swój bieg przy dolnej stacji.

Trasa czerwona jest bardziej wymagająca niż trasa niebieska. Dwa odcinki o większym nachyleniu są połączone łagodniejszym fragmentem. Trasa wręcz zachęca do szybkiej dynamicznej jazdy. Z pewnością dostarczy wiele radości nieco lepiej jeżdżącym narciarzom i snowboardzistom. Obydwie trasy są wytyczone na północno-wschodnim stoku w zalesionym terenie.

Ośrodek funkcjonuje codziennie od 8:00 do 21:00 z przerwą na ratrakowanie w godzinach 15:00 – 17:00.

Podsumowując ApartView jest miejscem godnym polecenia. Ośrodek Skolnity z pewnością zadowoli wszystkich, od początkujących po doświadczonych i wymagających miłośników białego szaleństwa. Pomysł FreeSki w Wiśle przypadł nam bardzo do gustu, połączenie ofert dwóch miejsc proponujących usługi na wysokim poziomie jest skazane na sukces i uznanie odwiedzających. Szkoda tylko, że zima tak szybko się kończy…

Więcej informacji na stronach: