Skip to main content
umpa

10. ŚWIATOWY DZIEŃ ŚNIEGU już w niedzielę

17 stycznia Zakopane już po raz dziesiąty świętować będzie Światowy Dzień Śniegu.  FIS World Snow Day rokrocznie jest okazją dla dzieci oraz całych rodzin do spędzenia atrakcyjnego i radosnego czasu na śniegu, wzięcia udziału w zabawach, konkursach i zawodach, jednym słowem - cieszenia się zimą. I choć tegoroczna jubileuszowa edycja w związku z obostrzeniami covidowymi odbędzie się głównie w przestrzeni wirtualnej, organizatorzy jak zwykle zadbają o dobre humory uczestników tego zimowego wydarzenia.

Idee niezmiennie przyświecające kampanii „Bring children to the snow” to: EXPLORE – ODKRYWAJ, ENJOY – BAW SIĘ, EXPERIENCE – DOŚWIADCZAJ, INTEGRATE – INTEGRUJ SIĘ i HELP – POMAGAJ. Już w najbliższą niedzielę na stronie www.zakopane.pl na dzieci czekać będzie więc mnóstwo atrakcji do odkrycia: ciekawe filmy, quiz sportowo-edukacyjny oraz pełne emocji relacje z poprzednich edycji imprezy. Ci, którzy tego dnia wybiorą się na spacer na Górną Rówień Krupową w Zakopanem, będą mogli skorzystać z przygotowanych tam specjalnie z okazji World Snow Day śnieżnych torów przeszkód, trasy biegowej oraz górki do jazdy na jabłuszku lub sankach.  Nieopodal stanie również mobilny punkt krwiodawstwa, zapraszając wszystkich chętnych do oddania krwi potrzebującym.

Do uczestnictwa w wydarzeniu, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i rygoru sanitarnego,  zapraszają: organizator Miasto Zakopane oraz Partnerzy: Tatrzański Park Narodowy, Policja Zakopane, PKL Gubałówka, Krwiodawstwo w Zakopanem oraz Tesko Zakopane. Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Polskie Radio Program Pierwszy, TVP3 Kraków, TVP3 Katowice, Polska Press, Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Tygodnik Podhalański oraz portale: Góral.info, malopolskaonline.pl, narty.pl,podhale-sport.pl, podhale24.pl, sportowepodhale.pl, watra.pl.