Skip to main content

Góra Żar

Wyciągi: 3
Wyciąg orczykowyWyciąg krzeselkowyGondolkiGondoleGondole
2 - - - 1
Trasy: 3 (1,96 km)
1
0

Trasy od
450
m n.p.m.

Trasy do
740
m n.p.m.

0 km
Trasy biegowe

0 km
Szlaki piesze

Mapa tras
Góra Żar - mapa tras narciarskich
Warunki narciarskie

Czynne wyciągi

1/ 3

Warunki

BRAK DANYCH

Śnieg od

cm

Śnieg do

cm

Czynne

°C   - 

Ciśnienie: hPa, Opad: mm Dane dostarcza yr.no Norwegian Meteorological Institute and NRK

 
Cennik karnetów Góra Żar
sezonsezon niski
dnidorosłyjuniordzieckodorosłyjuniordziecko
1 119950
3 299
2390
6 555
4390
Góra Żar
ul. Górska 21
34-312 Międzybrodzie Żywieckie
Polska
  Noclegi
  Booking.com

  Informacje o ośrodku:

  Góra Żar znajduje się w Beskidzie Małym, nad Jeziorem Międzybrodzkim. Ze szczytu rozciąga się wspaniała panorama na Jezioro Żywieckie, pasmo Magurki Wilkowickiej i Hrobaczą Łąkę.  


  Od 2003 roku na szczyt można wjechać koleją linowo-terenową, która należy do Polskich Kolei Linowych. Kolejka może pomieścić jednorazowo 110 osób, a jej przepustowość to 1100 osób/h. Ponadto, mamy do dyspozycji wyciąg orczykowy z przepustowością 750 osób/h. Trasa narciarska (czerwona) o długości 1600 m jest jedną z najdłuższych tras zjazdowych w Beskidach. Z samej góry mamy także możliwość zjazdu trasą niebieską o długości 300 m, do której prowadzi wyciąg orczykowy.

  Trasy są bardzo dobrze przygotowane, sztucznie naśnieżane przez nowoczesne maszyny, a także oświetlane. Stok jest dość szeroki i urozmaicony, dlatego zarówno Ci początkujący, jak i dobrze jeżdżący narciarze czy snowboardziści powinni być zadowoleni. Przy górnej stacji czeka turystów atrakcja w postaci zbiornika wodnego elektrowni szczytowo-pompowej. Wjazd koleją na Górę Żar jest wspaniałym początkiem dla wędrówek pieszych i rowerowych. Innym elementem charakterystycznym dla tego miejsca jest paralotniarstwo, gdyż właśnie tutaj działa Górska Szkoła Szybowcowa „Żar”. Jest to jeden z głównych ośrodków szkolenia szybowcowego w Polsce. Na terenie ośrodka narciarskiego znajdują się punkty gastronomiczne, parkingi, WC oraz miejsca noclegowe. Możemy również wypożyczyć sprzęt w specjalnie przygotowanych wypożyczalniach, a także skorzystać z serwisu narciarskiego. Autor: Agnieszka Nowak