Skip to main content

Świniorka - Dolina Leśnicy

Wyciągi: 4
Wyciąg orczykowyWyciąg krzeselkowyGondolkiGondoleGondole
4 - - - -
Trasy: 4 (1,95 km)
2
0

Trasy od
490
m n.p.m.

Trasy do
605
m n.p.m.

0 km
Trasy biegowe

0 km
Szlaki piesze

Mapa tras
Warunki narciarskie

Czynne wyciągi

/ 4

Trasy

/ 4

Śnieg od

0 cm

Śnieg do

cm

Czynne

°C   - 

Ciśnienie: hPa, Opad: mm Dane dostarcza yr.no Norwegian Meteorological Institute and NRK

 
Świniorka - Dolina Leśnicy
Leśnica 153
43-438 Brenna
Polska
  Noclegi
  Booking.com

  "Świniorka" 700 m.n.p.m. jest jednym z wzniesień Beskidu Śląskiego, których stoki składają się na dolinę rzeki Leśnicy. Ze względu na dogodne usytuowanie oraz warunki klimatyczne w północno - wschodniej części wzniesienia powstała stacja narciarska.


  Obecnie stacja narciarska wchodzi w skład Kompleksu Rekreacyjno-Wypoczynkowego "Dolina Leśnicy" i dysponuje siedmioma naśnieżanymi trasami zjazdowymi o łącznej długości blisko 2,1km, obsługiwanymi przez trzy wyciągi talerzykowe oraz jeden wyciąg zaczepowy. Szerokie polany zapewniają sprzyjające warunki jazdy na nartach zarówno dla narciarzy początkujących jak i zaawansowanych.


  Do ośrodka prowadzi droga powiatowa, wijąca się wzdłuż potoku pośród malowniczych wzniesień Doliny Leśnicy. W ramach stacji narciarskiej u podnóża wzniesienia funkcjonują miejsca parkingowe zapewniające odpowiednią ilość miejsc postojowych dla zmotoryzowanych narciarzy.


  Bezpośrednio na stokach narciarskich przy stacji dolnej i w środkowej części stoku usytuowane są bary serwujące ciepłe napoje oraz gorące przekąski. U podnóża stoków funkcjonuje restauracja "Leśna" zrealizowana z myślą zarówno o gościach ośrodka jak i narciarzy korzystających ze stacji narciarskiej. Smaczne tradycyjne dania, wystrój wnętrza oraz ciepło kominka zapewniają przyjemne spędzenie czasu.