Informacje o miejscowości:

Położona w dolinie Brennicy i jej dopływach, obejmuje swym zasięgiem Brenną, Górki Wielkie i Górki Małe - malownicze wsie letniskowe Beskidu Śląskiego. Siedzibą gminy jest Brenna, duża wie otoczona z trzech stron szczytami górskimi: Równicy, Orłowej, Trzech Kopców, Starego Gronia, Kotarza, Błatniej, Czupla przez które prowadzą szlaki turystyczne do Wisły, Szczyrku, Ustronia, Jasienicy, Bielska, Jaworza. Posiada znakomite warunki dla turystyki pieszej i rowerowej i narciarstwa.

Infrastruktura narciarska i snowboardowa:

W zimie Brenna Oferuje idealne tereny dla narciarstwa śladowego i skibobistów, rozbudowaną sieć wyciągów narciarskich, udział w corocznym zimowym karnawale Pod Starym Groniem, obejmującym zawody saneczkowwe, konkursy rzeźby w śniegu, jazdę na nartach za koniem a także skoki narciarskie. Gmina dysponuje 10 wyciągami narciarskimi, o długości od 400 do 950 m.

Na wszystkich wyciągach w gminie Brenna trasy przygotowane są przez ratraki. Przy wyciągach znajdują się punkty małej gastronomii serwujące posiłki i gorące napoje. Nad bezpieczeństwem turystów i narciarzy czuwają ratownicy ze stacji GOPR znajdującej się w Brennej Węgierskim. (Stacja GOPR - Szczyrk tel. 817 8986, tel. alarmowy - 986).

Wszystkie wyciągi na terenie gminy zapraszają także snowbordzistów oraz amatorów jazdy sportowej i organizatorów amatorskich zawodów narciarskich.
Zapraszamy też narciarzy uprawiających narciarstwo biegowe, dla których przygotowana jest trasa o długości 3000 m wzdłuż rzeki Brennicy w Brennej Centrum.