Skip to main content

Brenna WęgierSKI

Wyciągi: 5
Wyciąg orczykowyWyciąg krzeselkowyGondolkiGondoleGondole
5 - - - -
Trasy: 5 (2,69 km)
2
1

Trasy od
550
m n.p.m.

Trasy do
700
m n.p.m.

0 km
Trasy biegowe

0 km
Szlaki piesze

Mapa tras

°C   - 

Ciśnienie: hPa, Opad: mm Dane dostarcza yr.no Norwegian Meteorological Institute and NRK

 
Noclegi
Booking.com

Brenna to miejscowość położona w dolinie rzeki Brennicy, a w jej skład wchodzą trzy wsie: Brenna, Gorki Wielkie, Górki Małe. Położona jest na wysokości 366 m n.p.m. i z trzech stron otaczają ją szczyty Beskidu Śląskiego. Jest to miejsce, które odwiedza wielu turystów, zarówno latem, jak i zimą.

Do dyspozycji narciarzy jest ponad pięć kilometrów tras narciarskich o zróżnicowanym stopniu trudności. Odpowiednie trasy zjazdowe znajdą dla siebie początkujący, jak i ci, którzy preferują jazdę rekreacyjną. Dla zaawansowanych narciarzy i snowboardzistów przygotowane są czarne trasy. Stoki zjazdowe są szerokie (średnio 100 m), a także odpowiednio przygotowane przez ratraki. Wszystkie są sztucznie naśnieżane, a trasa przy wyciągu nr 1 jest także oświetlana. Na terenie ośrodka narciarskiego znajduje się pięć wyciągów, które są w stanie przewieźć ponad 4 000 osób w ciągu godziny. Do dyspozycji mamy odpowiednio:        

 

  • wyciąg nr 1 „Borynia”: wyciąg orczykowy dwuosobowy o długości 680 m, różnica wzniesień 156 m, przepustowość 800 os/h, trasa średnio trudna o długości 700 m
  •  wyciąg nr 2 „Gronik”: wyciąg talerzykowy o przepustowości 480 os/h, trasa łatwa o długości 600 m
  • wyciąg nr 3 „Kisiałka”: wyciąg talerzykowy o przepustowości 400 os /h, trasa trudna o długości 550 m
  • wyciąg nr 4: wyciąg talerzykowy o długości 550 m, przepustowość 400 os/h, trasa średnio trudna o długości 600 m
  • wyciąg nr 5: wyciąg talerzykowy o długości 200 m, przepustowość 480 os/h, trasa łatwa o długości 240 m

 

Wszyscy ci, którzy nie mają własnego sprzętu mogą skorzystać z usług miejscowej wypożyczalni sprzętu narciarskiego i snowboardowego. Jest tutaj także serwis oraz szkoły narciarsko-snowboardowe. Dla najmłodszych narciarzy czeka przedszkole narciarskie, a także atrakcja w postaci wydzielonej części stoku przeznaczonej do zjazdów na sankach. W trakcie sezonu zimowego organizowane są zawody narciarskie dla dzieci i dorosłych oraz różnego rodzaju imprezy. Po szaleństwach na stoku można skorzystać z bazy gastronomicznej i np. napić się czegoś ciepłego. Przy dolnych stacjach znajdują się bezpłatne parkingi. (Autor: Agnieszka Nowak)