Skip to main content
umpa

Madonna di Campiglio

Wyciągi: 19
Wyciąg orczykowyWyciąg krzeselkowyGondolkiGondoleGondole
1 13 6 - -
Trasy: 41 (60 km)
17
8

Trasy od
1550
m n.p.m.

Trasy do
2580
m n.p.m.

km
Trasy biegowe

km
Szlaki piesze

Warunki narciarskie

Czynne wyciągi

6/ 19

Trasy

0/ 41

Śnieg od

cm

Śnieg do

cm

Czynne

Ośrodek czynny tylko dla turystów

Zjazd do doliny

°C   - 

Ciśnienie: hPa, Opad: mm Dane dostarcza yr.no Norwegian Meteorological Institute and NRK

 
Madonna di Campiglio
Via Pradalago
I-38086 Madonna di Campiglio
Włochy
  • Building: 4
Noclegi
Booking.com

Informacja o ośrodku:

Madonna di Campiglio to najważniejsza stacja sportów zimowych, można powiedzieć nr 1 w Alpach włoskich. Składa się na to bogata oferta turystyczna, możliwość uprawiania wielu dyscyplin (narciarstwo alpejskie, biegowe, snowboard itp.), wspaniały pejzaż, tradycja, wysoka jakość usług turystycznych, gościnność kurortu, centrum wyłączone z ruchu samochodowego i wreszcie "karuzela" tras zjazdowych w otoczeniu niezwykłych szczytów Dolomitów Brenta i grupy Presanella.

Z wysokości 1.550 m rozchodzi się sieć około 20 nowoczesnych wyciągów przewożących powyżej 30 000 osób na godzinę i które w krótkim czasie docierają do stóp Dolomitów Brenta i Adamello-Presanella. Do dyspozycji narciarzy jest mniej więcej 60 km tras z czego znakomita większość wyposażona jest w armatki śnieżne. Nartostradami Cinque Laghi, Prandalago, Spinale i Groste można zjechać bezpośrednio do centrum miasta by ponownie wspiąć się w górę. Poza tym, z przypiętymi ciągle nartami, można dostać się do rejonu Folgarida-Marilleva i mieć do dyspozycji "karuzelę" prawie 120 km tras. Stok oświetlony - na trasie Canalone Miramonti.

Stacja Folgarida-Marilleva wraz z Madonną di Campiglio (z którą jest połączona wyciągami) tworzy centrum narciarskie przekraczające 120 km przepięknych tras wśród Dolomitów Brenta i grupą gór Ortles-Cevedale. Osiągalne są też inne stacje narciarskie dzięki gratisowej linii skibus.

Położenie:

Madonna di Campiglio - ta mała stolica sportów nie tylko zimowych znajduje się w zachodniej części Trentino na północ od Val Rendena, połączona z Val di Sole regularną linią skibus. W miesiącach zimowych uruchamiana jest także linia autobusowa z lotniska w Veronie i Mediolanie.